20.07.2017 17:19

Czego Ritchie Blackmore nie lubi w muzyce rockowej?

Gitarzysta woli od rocka muzykę klasyczną i zdradził, dlaczego tak się stało. Jego odpowiedź raczej nie jest dla nikogo zaskoczeniem.

Czego Ritchie Blackmore nie lubi w muzyce rockowej?
foto: Photoshot / Reporter / East News

Ritchie Blackmore jest taką legendą, że nie musi już nikomu nic udowadniać. W 2016 roku pokazał, że nadal zna się na rzeczy podczas 3 koncertów reformowanego Rainbow, gdzie wybrzmiał materiał Deep Purple oraz Rainbow. W roli wokalisty zaprezentował się Ronnie Romero.

Oczywiście gitarzysta ciągle jest pytany o ewentualny powrót do Deep Purple, ostatnio powiedział nawet, że jeden wspólny występ z powodu nostalgii mógłby wchodzić w grę, ale raczej nigdy do tego nie dojdzie. 

Świat rocka nad tym ubolewa, ale niestety historia pokazała już nieraz, że niektórzy naprawdę nie potrafią się ze sobą dogadać. Co natomiast z rockiem jako takim? Ritchie Blackmore w tej kwestii też nie jest optymistą:

"

Muszę przyznać, że moje zainteresowanie muzyką sprowadza się głównie do starych dzieł z renesansu czy średniowiecza. Myślę, że ten styl jest bardziej szczery niż rock. "

Gitarzysta doszedł do dosyć prostego wniosku:

"

Muzyka rockowa często jest tworzona po to, żeby zarabiać pieniądze, pojawiać się w radiu i na listach przebojów. "

Podobne zdanie na ten temat ma Trent Reznor, który uważa obecny rock za nudny, bowiem już dawno nic go mocno nie poruszyło jeśli chodzi o nowe kapele. Wszystko przez to, że zespoły desperacko starają się o to, żeby stworzyć komercyjny materiał nadający się do radia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Rainbow