Czemu Mark Zuckerberg nie posłucha Nickelback w swoim domu?

Jakub Gańko
21.12.2016 13:40
Czemu Mark Zuckerberg nie posłucha Nickelback w swoim domu? Fot. kadr z wideo + Bóg Pejnta

Założyciel Facebooka pokazał efektowne wideo, w którym zaprezentował możliwości Sztucznej Inteligencji działającej w jego domu. Okazuje się jednak, że i ona - mimo głosu Morgana Freemana - ma swoje granice...

Żyjemy w rzeczywistości, w której serwisy społecznościowe stały się już integralną częścią świata, wirtualna rzeczywistość czeka na nas na wyciągnięcie ręki, a kolejne wizje znane dotąd wyłącznie z filmów science fiction trafiają pod strzechy każdego dnia. Jednym z kolejnych kroków będą Sztuczne Inteligencje, które ułatwią nam życie codzienne w obrębie własnych smartdomów.

Taką wizję najbliższej przyszłości potwierdził jeden z ostatnich filmów udostępnionych przez Marka Zuckerberga na Facebooku. Przedsiębiorca podzielił się na nim materiałem z jego własnego domu, gdzie od momentu przebudzenia dba o niego Jarvis - nazwana po podobnym wynalazku z uniwersum Marvela Sztuczna Inteligencja, której głos podłożył sam Morgan Freeman.

Wirtualny pomocnik informuje go zaraz po przebudzeniu o dzisiejszej pogodzie i zaplanowanych spotkaniach, rozpoznaje gości, którzy stoją pod drzwiami, a nawet przygotowuje świeżą koszulkę i śniadanie. Jarvis potrafi nawet zadbać o odpowiedni nastrój, odtwarzając odpowiednią muzykę... Ale właśnie w tym momencie pojawia się mały problem.

Mark Zuckerberg prosi asystenta, by zagrał jakąś dobrą piosenkę Nickelback. W odpowiedzi słyszy skruszoną odmowę...

Przykro mi, Mark, obawiam się, że nie mogę tego zrobić. Nie istnieje żadna dobra piosenka Nickelback.

Sam założyciel Facebooka przyznaje jednak ostatecznie, że poprosił o to tylko dla testu - Jarvis najwyraźniej zdał. A przy okazji potwierdził, że trend pogardy dla kanadyjskiego zespołu wcale nie wygasa. Coś musiało być jednak na rzeczy, skoro nawet policja zaczynała straszyć już muzyką Chada Kroegera i spółki...

Pełny filmik udostępniony przez Marka Zuckerberga zobaczycie poniżej:

Jakich innych zespołów zabronilibyście puszczać Jarvisowi?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.