21.01.2019 15:56

Czeski wokalista brzmi identycznie jak Freddie Mercury. Posłuchajcie "Too Much Love Will Kill You" w jego wykonaniu

Sprawdźcie, jak czeski tribute band wypadł w kawałku Queen "Too Much Love Will Kill You".

Tribute band Queen
foto: kadr z wideo

Głos Freddiego Mercury'ego jest na tyle charakterystyczny, że nie sposób go pomylić. Jednak okazuje się, że na świecie istnieją wokaliści, którzy potrafią podrobić styl śpiewu wokalisty Queen. Jednym z takich rodzynków jest Marc Martel, który występuje w Queen Extravaganza, a jego covery Queen na YouTubie biją rekordy popularności. Nie jest jedynym wokalistą, który w repertuarze brytyjskiej kapeli czuje się jak ryba w wodzie.

Czeski wokalista brzmi identycznie jak Freddie Mercury

Tribute bandy można znaleźć na każdym kroku, ale ten zespół naprawdę powala na kolana. Wszystko przez wokalistę, który śpiewa w Queenie i brzmi podobnie jak Freddie Mercury. Muzyk świetnie sobie daje radę w repertuarze kapeli, który nie jest wcale taki łatwy.

Fani Queen lubią tego typu ciekawostki i właśnie zostało odkopane nagranie z jednego z występów Queenie, który wykonuje kawałek "Too Much Love Will Kill You" z płyty "Made in heaven". Oczywiście muzycy ubrali się jak muzycy Queen i założyli peruki, przez co niektórzy wyglądali dosyć komicznie, ale i tak wszystkie oczy były zwrócone w stronę utalentowanego wokalistę.

Film o Queen "Bohemian Rhapsody"

W filmie obserwujemy historię grupy Smile oraz Freddiego Mercury'ego, którzy łączą siły i chcą podbić rynek muzyczny jako Queen. Film kończy się w momencie triumfu zespołu - występu na Live Aid w 1985 roku. 4 marca 2019 na DVD ukazał się film "Bohemian Rhapsody", który został wzbogacony o ponad 20 minut dodatkowego materiału.

Tagi: Duperele Queen