Członkowie Metalliki i Iron Maiden przekazali gitarę na rzecz dzieci chorych na raka

Joanna Chojnacka
20.08.2019 11:15
Członkowie Metalliki i Iron Maiden przekazali gitarę na rzecz dzieci chorych na raka Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Muzycy z zespołów takich jak Iron Maiden czy Metallica podpisali specjalną gitarę. Pieniądze z licytacji instrumentu pomogą młodzieży chorej na raka.

Teenage Cancer Trust to organizacja charytatywna z Wielkiej Brytanii, która zajmuje się pomocą młodzieży chorej na raka. Jak czytamy na stronie, w kraju codziennie diagnozuje się chorobę u około siedmiu osób w wieku od 13 do 24 lat.

Znani muzycy przekazali gitarę rzecz dzieci chorych na raka

Patronem organizacji jest Roger Daltrey z The Who, który organizuje coroczne koncerty w Royal Albert Hall, gdzie do tej pory zagrali wykonawcy tacy jak Paul McCartney, Oasis, The Cure, Florence + The Machine czy Kasabian. Dochód ze sprzedaży biletów trafia oczywiście do najbardziej potrzebujących podopiecznych fundacji.

Przeczytaj także

Jednak koncerty to niejedyny sposób, w który wielkie gwiazdy muzyki rockowej i metalowej mogą pomóc chorym dzieciakom. Artyści bardzo chętnie przekazują na aukcje liczne pamiątki, a nawet swoje instrumenty. Jeden z ostatnich darów trafił na Instagrama Kirka Hammetta. Jak donosi metalwani.com, jest nim gitara podpisana między innymi przez członków Metalliki, Iron Maiden czy Thin Lizzy. Dodatkowo instrument został ręcznie pomalowany przez żonę basisty Roberta Trujillo, Chloe.

Zobacz też: Gitara, na której pierwszy raz zagrano utwór "Layla" sprzedała się za ogromną kwotę 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.