21.01.2020 11:59

Członkowie Metalliki oddali hołd zmarłemu ojcu Cliffa Burtona. James napisał wzruszający wiersz

Zmarł ojciec Cliffa Burtona, Ray Burton. Muzycy Metalliki pożegnali mężczyznę, który od lat ich wspierał.

James Hetfield
foto: Instagram/Metallica

15 stycznia 2020 roku zmarł Ray Burton, ojciec Cliffa Burtona - byłego basisty Metalliki. O śmierci mężczyzny poinformowała jego córka - Connie. Burton miał 94 lata i przez większość życia wspierał ekipę Hetfielda i był jednym z największych fanów Metalliki.

Metallica żegna zmarłego ojca Cliffa Burtona

Kiedy smutna informacja dotarła do muzyków, artyści opublikowali obszerny wpis na swoich mediach społecznościowych.

"

Z niewiarygodnym smutkiem pożegnaliśmy ojca Cliffa, Raya Burtona. Przez 38 lat mieliśmy szczęście czerpać jego energię, mądrość i światło. Towarzyszyła nam jego młodość, optymizm, nieustający uśmiech i szczerość. Jego rozpromieniona twarz uśmiechnięta od ucha do ucha witała nas na wielu przystankach naszych podróży. Ray oferował swoje ciepło nam, naszej ekipie, fanom i rodzinom - wszystkich traktował jak swoich. Jego śmierć pozostawiła w nas ogromne uczucie smutku i straty, ale wiemy też, że Ray nie chciałby, żebyśmy przeżywali to zbyt długo. Dlatego chcemy oddać cześć temu, jakim był człowiekiem, chcemy świętować, że żył przez 94 lata i dawał wszystkim swoją mądrość i energię, która będzie z nami zawsze, gdziekolwiek pójdziemy.

Kochamy cię, spoczywaj w pokoju. "

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Jak często fani słuchali Metalliki w 2019 roku? Liczby robią wrażenie

Oprócz zbiorczego wpisu całego zespołu, poszczególni członkowie Metalliki chcieli pożegnać Raya Burtona osobiście. James Hetfield napisał nawet wiersz na cześć zamarłego przyjaciela.

"

Pan Ray Burton jest moim bohaterem
To koniec jego drogi w ziemskim rozumieniu
Przeżył wiele burz
Był jak sprawny kompas
prawdziwy, który nosisz z wdziękiem
Nie spotkałem bardziej pozytywnego człowieka, którym był do ostatniego tchu
Jego syn nie miał wierniejszego fana
Opuścił materialny świat, żeby teraz być ze swoimi synami i żoną
To błogosławieństwo, że mogłem go poznać
To koniec jego drogi w ziemskim rozumieniu
Pan Ray Burton jest moim bohaterem

Pokój z tobą.
Z miłością i szacunkiem,
James "

Ojca Cliffa Burtona pożegnał także Lars Ulrich, perkusista Metalliki, który opublikował podziękowania w stronę mężczyzny:

"

Dziękujemy za oświetlanie każdego miejsca, w którym się pojawiałeś, za inspirowanie nas wszystkich pozytywną energią, swoją wytrwałością, dziękujemy za komfort, który każdy z nas czuł w twojej obecności. Oczywiście dziękuję też za dar w postaci Cliffa i jego unikalnego talentu. Jestem zaszczycony, że kiedyś grałem i stałem obok niego na scenie.

Spoczywaj w pokoju,
Lars. "

O znajomości z Rayem Burtonem kilka wzruszających zdań napisał także Robert Trujillo, basista Metalliki, który od lat zajmuje miejsce Cliffa w zespole.

"

W ciągu 55 lat mojego życia spotkałem wielu wspaniałych ludzi i równie dużo zupełnie dalekich od wspaniałości.

Zapytano mnie niedawno, kto jest dla mnie największą inspiracją odkąd jestem w Metallice i jaki chciałbym być. Moja odpowiedź brzmiała "Chcę być jak Mr. Ray Burton". Ray jest ojcem, którego każdy chciałby mieć. Jego pozytywna energia i wsparcie dla tego, co i jak robimy było wielkim darem.

Był zawsze uśmiechnięty i zawsze mówił rzeczy, z których mogliśmy czerpać wiele nauk. Miłość Raya do każdego gatunku muzycznego była napędzana prawdziwą pasją. Opowiadał o różnych kapelach jazzowych z młodości i dzielił się z nami przemyśleniami, dlaczego ci muzycy byli tacy wyjątkowi. Zawsze będę pamiętał, jak mówił mojemu synowi: "Ćwicz granie na pianinie, to będzie miało odzwierciedlenie w twojej muzyce. Cliff ciągle grał na pianinie". Moja rodzina, Metallica i cały świat będą tęsknić za Rayem Burtonem, to oczywiste. Ray był wojownikiem i chciałby abyśmy stawili czoła życiu takim, jakie jest jednocześnie zostając najlepszymi, jakimi możemy być, pokornymi i uśmiechniętymi.

Kochamy cię i będziemy tęsknić, Ray. "

Z kolei Kirk Hammett nie był równie wylewny, co jego koledzy. Pożegnał Burtona krótko i dosadnie:

"

Wiele miłości Ray.
Obyś wreszcie był razem z Cliffem i Jan. "

Zobacz też: 500 muzyków zagrało wspólnie "Enter Sandman" Metalliki [WIDEO]

Tagi: Rock News Metallica