Członkowie NIN, Queen i Smashing Pumpkins zagrali covery Davida Bowiego w hołdzie dla artysty [WIDEO]

11.01.2021 17:49
David Bowie Fot. 0070148/Reporter

W 74. rocznicę urodzin Davida Bowiego odbył się koncert poświęcony pamięci muzyka. Znani artyści wykonali covery hitów Ziggy'ego Stardusta.

8 stycznia 2021 roku swoje 74. urodziny obchodziłby David Bowie. Muzyk przeszedł do historii nie tylko jako gwiazda rocka. Nagrywał, tworzył, pisał i inspirował wielu innych artystów i zmienił oblicze muzyki rozrywkowej. Nakład ze sprzedaży wszystkich jego płyt wyniósł przez 50 lat aż 140 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie.

Członkowie NIN, Queen i Smashing Pumpkins w coverach Davida Bowiego

Niestety muzyk zmarł w 2016 roku. Zaprzyjaźnieni artyści postanowili organizować koncerty ku czci niezwykłego twórcy. Tegoroczny "A Bowie Celebration" odbył się w miniony piątek i zgromadził prawdziwą śmietankę gwiazd rocka.

Imprezę zorganizował pianista Mike Garson, który zebrał wielu przyjaciół i fanów Bowiego, a ci oddali podczas wydarzenia hołd artyście. Na koncercie "A Bowie Celebration: Just For One Day" pojawił się między innymi Trent Reznor z Nine Inch Nails, Joe Elliott z Def Leppard, Billy Corgan z The Smashing Pumpkins, Adam Lambert grający z Queen, Perry Farrel z Jane's Adduction czy muzycy Duran Duran i The Cult.

"A Bowie Celebration". Gwiazdy rocka oddają hold Davidowi Bowiemu

Reznor wyznał niedawno, że cały czas ma Davida Bowiego w pamięci i regularnie wraca do jego albumów.

Jestem wdzięczny losowi, że nasze życia się przecięły. Niezależnie od tego, czy o tym wiedział, czy nie - bardzo pomógł mi w mrocznych czasach, zanim zebrałem się do kupy. Słyszę jego głos. Dociera do mnie przez warstwy wszystkich bzdur, które wokół siebie wyhodowałem. Jestem mu za to wdzięczny.

Poniżej możecie znaleźć materiały z koncertu.

Polecamy

Trent Reznor - "Fantastic Voyage" i "Fashion":

Adam Lambert - "Starman"

Billy Corgan - "Space Oddity"

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.