07.11.2018 13:26

Członkowie Pearl Jam, Soundgarden i Jane’s Addiction stworzą supergrupę

Założyciel Jane’s Addiction, Perry Farrell, stworzył nowy zespół. Kind Heaven Orchestra wkrótce zadebiutuje na amerykańskiej scenie w Los Angeles.

Perry Farrell, Chris Chaney i Matt Chamberlain
Foto: Martin Sloan/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS | Rex Features/EAST NEWS | kadr z wideo

Perry Farrell wydał swój ostatni solowy album "Song Yet to Be Sung” w 2001 roku, po 8 latach muzyk zapowiedział nowe wydawnictwo. Materiał z nowego krążka będzie można usłyszeć na żywo 30 listopada 2018 roku w Teragram Ball w Los Angeles. Wówczas na scenie do Farrella dołączą też inni znani muzycy.

Członkowie Pearl Jam, Soundgarden i Jane’s Addiction tworzą supergrupę

Zespół założony przez Farrella ma pomóc w promocji jego nowego albumu. Skład będzie nosił nazwę Kind Heaven Orchestra. Za perkusją zasiądzie Matt Chamberlain znany z Pearl Jam i Soundgarden, za bas chwyci Chris Chaney, a na klawiszach zagra Matt Rohde z Jane’s Addiction. W zespole pojawi się także żona Farrella, Etty na wokalu oraz gitarzysta Wildabouts Nich Maybur.

Perry Farrell chciałby mieć swój hologram

Farrell bardzo chętnie podejmuje się współpracy z różnymi muzykami. Do tego stopnia, że chciałby występować też jako hologram ze zmarłymi już artystami. W wywiadzie dla „Forbes” wyznał, że marzy mu się granie z Davidem Bowiem, Freddiem Mercurym i Jimem Morrisonem, a dzięki nowej technologii jest to wizja realna do spełnienia.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Soundgarden Pearl Jam Jane's Addiction