18.09.2018 11:06

Członkowie zespołu The Analogs trafią do więzienia. Muzycy zbierają pieniądze na szczytny cel

 Gitarzyści streetpunkowego zespołu The Analogs postanowili powołać do życia trasę koncertową po polskich zakładach karnych. Przedsięwzięcie nazwali Projekt Pudło. Do jego zrealizowania potrzebują 30 tysięcy złotych. 

Członkowie zespołu The Analogs trafią do więzienia. Muzycy zbierają pieniądze na szczytny cel
foto: materiały prasowe

Paweł „Piguła” Czekała (gitara) i Kamil Rosiak (gitara i wokal) są dobrze znani wszystkim fanom grupy The Analogs. Muzycy postanowili stworzyć akustyczną trasę koncertową po polskich więzieniach, wykonując piosenki zespołu w nowych aranżacjach. W ten sposób chcą pomóc osadzonym. Swój pomysł nazwali Projekt Pudło, odnosząc się zarówno do potocznych nazw gitary akustycznej i zakładu karnego. Żeby jednak trasa się udała, potrzebne są pieniądze. Z tego powodu postanowili wystartować z akcją crowdfundingową na serwisie wspieram.to.

The Analogs w więzieniu - o co chodzi w Projekcie Pudło?

Grupa niejednokrotnie koncertowała w więzieniach i poprawczakach na terenie kraju. Problem więziennictwa jest szczególnie bliski Pigule, który sam został skazany na karę pozbawienia wolności. Część wyroku spędził w więzieniu w Nowogardzie. To właśnie tam odbył się pierwszy akustyczny koncert członków The Analogs w ramach Projektu Pudło. Twórczość grupy idealnie koresponduje z pomysłem Piguły i Rosiaka, co sami zaznaczyli w opisie akcji na wspieram.to.

"

Ci, którzy słuchają The Analogs wiedzą, że nasze piosenki mówią o zmarnowanych życiu, przemocy, i samotności, ale dają też nadzieję! I stąd pomysł na „Projekt Pudło”. "

Muzycy zamieścili też krótkie wideo, w którym opowiadają o Projekcie Pudło i prezentują próbkę dobrze znanych utworów, zagranych w nowych, akustycznych aranżacjach. 

Projekt Pudło - ile pieniędzy potrzebują muzycy The Analogs?

Całość ma charakter charytatywny, jednak w życiu nie ma nic za darmo. Żeby zrealizować założony cel, muzycy potrzebują 30 tysięcy złotych. Projekt Pudło ma się składać z 12-15 koncertów po zakładach karnych w całej Polsce. Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na sprawy organizacyjne i sprzęt. To jednak nie wszystko. Po odbyciu trasy światło dzienne ujrzy specjalna płyta koncertowa (na CD i winylu), która zostanie rozesłana do więzień oraz osób, które wesprą finansowo Projekt Pudło. Jeśli zebrana kwota przekroczy 30 tysięcy złotych, zwiększy się liczba więziennych występów. 

Obaj członkowie The Analogs zdają sobie sprawę z sytuacji w polskich więzieniach, w których zaspokajanie potrzeb kulturalnych osadzonych, jest na szarej liście osób zarządzających ośrodkami zamkniętymi. 

"

Chcemy dać im trochę wytchnienia, a może nawet otuchy. Jak się domyślacie, na co dzień nie mają zbyt urozmaiconego planu dnia, a ich egzystencja często bywa trudna i smutna. "

Oczywiście wszystkie osoby, które przyczynią się do startu Projektu Pudło, zostaną nagrodzone. Nagroda różni się w zależności od dokonanej wpłaty. Za każde wpłacone 10 złotych, The Analogs oferują imienne podziękowanie w mediach społecznościowych grupy, za 60 złotych darczyńca otrzyma limitowaną koszulkę zespołu, 200 złotych to lekcja gry na gitarze z Rosiakiem, 300 złotych - trening z Pigułą, a 3000 złotych - akustyczny koncert Projektu Pudło w wybranym miejscu. Pełna lista progów finansowych i nagród oraz szczegóły dotyczące szczytnego przedsięwzięcia znajdują się na stronie akcji

Do tej pory muzykom udało się zebrać ponad 2 tysiące złotych. Do końca akcji w chwili pisania artykułu zostało 46 dni. Trzymamy kciuki za Projekt Pudło. Miejmy nadzieję, że muzykom The Analogs uda się zebrać wymagana kwotę i urozmaicić życie osobom odbywającym karę w zakładach karnych.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Rock News The Analogs