19.12.2017 16:42

Człowiek-orkiestra zagrał na gitarze wszystkie partie instrumentalne z „Marszu imperialnego”

11 gitar i tylko jeden człowiek! To dopiero nazywa się pracowity muzyk.

Człowiek-orkiestra zagrał na gitarze wszystkie partie instrumentalne z „Marszu imperialnego”
foto: kadr z wideo

Gdy słyszyszMarsz imperialny” to od razu wiadomo, że za moment na ekranie pojawi się Darth Vader. Za słynny motyw muzyczny odpowiada John Williams, który stworzył również ścieżki dźwiękowe do m.in. „Indiany Jonesa”, „Szczęk”, „E.T.” czy „Listy Schindlera”, jak również oryginalnej trylogii „Gwiezdnych wojen”.

Popularna kompozycja doczekała się oczywiście wielu coverów, m.in. w wykonaniu grup No Doubt, Epica czy Celldweller. Istnieją również inne przeróbki, które świadczą, że autor był naprawdę bardzo kreatywny. Marsz imperialny” zagrany na mieszadełku do kawy? Czemu nie! Tym razem jednak mamy dla fanów Star Wars coś innego.

Jeden muzyk ogarnął 70 partii gitarowych, 28 partii orkiestralnych, 11 gitar, jak również założył 13 koszulek. Wszystko, aby zaprezentować naprawdę wyjątkowy cover. Posłuchajcie, czy wysiłek się opłacił:

14 grudnia 2017 roku w kinach pojawił się VIII epizod „Gwiezdnych Wojen”. Jest to ostatnia część sagi, w której wystąpiła Carrie Fisher w roli legendarnej księżniczki Lei. Już wiadomo, że w grudniu 2019 rokudo kin wejdzie IX część „Gwiezdnych Wojen”

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi