11.01.2017 14:03

Czołówka z serialu „Bob Budowniczy” w metalowej wersji

Taka wersja nie jest przeznaczana na dobranockę dla grzecznych dzieci, bo metalowa interpretacja zmienia naiwną piosenkę nie do poznania.

Czołówka z serialu „Bob Budowniczy” w metalowej wersji
foto: kadr z wideo

Był taki rysunkowy Bob, który wszystkiemu mógł zaradzić i nigdy nie był sam. Angielski serial animowany niańczył maluchy w latach 90. Tytułowy bohater, Bob Budowniczy, jak łatwo się domyślić jest budowlańcem, który potrafi załatwić każdą sprawę związaną z jego zawodem.

Co więcej Bob ma nietypowych przyjaciół, którymi są maszyny. Bohater zatem rozwiązuje wszelkie problemy dzięki koparce, betoniarce czy dźwigowi, które lubią sobie pogawędzić. Z perspektywy dorosłej osoby taka opowieść wydaje się absurdalna, ale kreskówka jest skierowana do maluchów i ma uczyć wzajemnego szacunku, w końcu Bob daleko by nie zaszedł gdyby nie jego przyjaciele.

Osoby, które wychowały się na tej bajce pamiętają doskonale czołówkę z tej kreskówki i cytat „Bob Budowniczy, wszystkiemu zaradzi, Bob Budowniczy, nie jest sam”. Dzieci jednak dorastają, nie wierzą już w gadające walce i wolą metalową pandę.

Dla takich właśnie osób polski YouTuber przygotował specjalną przeróbkę czołówki z kreskówki „Bob Budowniczy”:

Muzyk odpowiedzialny za kanał Na metalowo co rusz prezentuje ostre covery utworów, które nie kojarzą się metalowcom z tym, czego słuchają w domu - „Bierz co chcesz” Shazzy, „Jesteś szalona” formacji Boys to tylko część jego dokonań.

Na swoim koncie YouTuber ma również motywy z seriali „Gumisie”, „Tabaluga” czy „Pokemon” na metalowo, jak również utwory „Bania u Cygana” czy „Kroplą deszczu” Gabriela Fleszara w ostrzejszej interpretacji. 

Jak oceniacie metalowego „Boba Budowniczego”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele