09.08.2018 12:12

Czy AC/DC nagrywa nowy album z Brianem Johnsonem i Philem Ruddem?

Najważniejsi muzycy australijskiej legendy hard rocka byli widziani w ostatnich dniach w Vancouver w pobliżu studia nagraniowego. Wiele wskazuje na to, że w Kanadzie powstaje nowa płyta!

Czy AC/DC nagrywa nowy album z Brianem Johnsonem i Philem Ruddem?
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Wyobraźnia fanów AC/DC pracuje na pełnych obrotach za sprawą zdjęć, które obiegły media społecznościowe. Mieszkańcom Vancouver w Kanadzie w ostatnich dniach udało się zaobserwować w tym mieście muzyków zespołu. Przypadek? Nie sądzimy.

Zaczęło się od doniesień, że w kanadyjskim mieście widziano razem Steviego Younga, bratanka Angusa i następcę w zespole jego brata Malcolma, oraz Phila Rudda, wieloletniego perkusisty zespołu. Cóż, byli i obecni muzycy grupy nadal pozostają kolegami i ich spotkanie powinno specjalnie dziwić. Ale kiedy kilka dni temu Rudda zauważono w towarzystwie samego Briana Johnsona, byłego wokalisty zespołu, to już raczej nie mógł być przypadek.

AC/DC - będzie nowy album?

Rudda i Johnsona zaobserwowano na zewnątrz Warehouse Studios w Vancouver. Widok byłych muzyków AC/DC w pobliżu studia nagraniowego jest więcej niż zastanawiający. Ale prawdziwa bomba pojawiła się kilka godzin temu, 9 sierpnia 2018 – w Vancouver widziano również Angusa Younga!

Szefa AC/DC sfotografowano w towarzystwie jego bratanka, także obok Warehouse Studios. Takie nagromadzenie obecnych i byłych (?) członków składu zespołu skłania do snucia przypuszczeń, że w Kanadzie powstaje 17. album studyjny Australijczyków.

Brian Johnson wraca do AC/DC?

Przypomnijmy, w nagrywaniu poprzedniej płyty AC/DC, „Rock Or Bust” z 2014 uczestniczyli gitarzyści Angus i Stevie Youngowie, basista Cliff Williams, perkusista Phil Rudd i wokalista Brian Johnson. Dwaj ostatni po wydaniu płyty musieli opuścić zespół – pierwszy z powodu zatargów z prawem, drugi z powodu poważnych kłopotów ze słuchem. Miejsce Johnsona na czas światowej trasy zajął Axl Rose. Spekulowano, że wokalista Guns N’ Roses dołączy do AC/DC na stałe i nagra z zespołem nowy album, ale w świetle doniesień z Vancouver jest to coraz bardziej wątpliwe. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News AcDc Phil Rudd Angus Young Brian Johnson