Czy Axl Rose zostanie nowym wokalistą AC/DC?

Jakub Gańko
21.03.2016 13:37
Czy Axl Rose zostanie nowym wokalistą AC/DC? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl + Ed Vill, CC BY 2.0 + Bóg Pejnta

Dwie legendy hard rocka razem na jednej scenie? Brzmi niewiarygodnie, ale jakże kusząco...

O obu zespołach jest w 2016 roku bardzo głośno. Guns N' Roses potwierdził koncerty w składzie ze Slashem i Duffem McKaganem, a wokół powrotu tego składu co i rusz narastają kolejne plotki. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w grupie na pewno nie pojawi się Izzy Stradlin, za to wrócili do niej prawdopodobnie Dizzy Reed, Frank Ferrer i Richard Fortus.

Z kolei AC/DC musiał przełożyć terminy wiosennej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych w związku ze stanem zdrowia Briana Johnsona. Nie jest pewne, czy muzyk w ogóle będzie jeszcze występował pod tym szyldem, dlatego też pojawiły się już pierwsze kandydatury nowych wokalistów. Do kapeli chętnie wróciłby Dave Evans, sami wytypowaliśmy pewną śpiewaczkę operową, tymczasem najnowsza plotka - choć nieco dzika - rozpala wyobraźnię...

Jak donosi administrator forum GNRTruth - którego źródła informacji sprawdziły się już m.in. przy okazji Izzy'ego Stradlina - Axl Rose obecnie przebywa w Atlancie, gdzie bierze udział w próbach przed koncertami. Nie chodzi jednak o występy Guns N' Roses. Z jaką inną grupą mógłby wystąpić wokalista? Pierwsza z przesuniętych dat trasy AC/DC obejmowała właśnie stolicę Georgii...

Tego, że rudowłosy krzykacz na pewno znajduje się w tym mieście, dowodzi najnowsze zdjęcie, które pod hotelem zrobił sobie jeden z jego fanów:

Mężczyzna skomentował również, że wyglądało na to, iż Axl sporo ćwiczył w ostatnim czasie i wyraźnie było widać, że nieco „przypakował”. Kiedy życzył wokaliście powodzenia na „tych kilku występach”, w odpowiedzi usłyszał kolejną interesującą informację:

Dzięki, stary, ale mamy w planach całą trasę koncertową.

To potwierdzałoby wcześniejsze domysły, że oprócz kilku potwierdzonych na tę chwilę występów, Guns N' Roses wyruszy również w pełnowymiarowe tournée. Czy Axl Rose byłby w stanie pogodzić tak czasochłonne obowiązki z występami u boku braci Youngów? Z pewnością wymagałoby to wiele poświęceń. Być może rudowłosy muzyk po prostu byłby jednym z gościnnych wokalistów, o których AC/DC wspominał już w pierwszym oficjalnym komunikacie.

Warto pamiętać, że Guns N' Roses na przestrzeni wieloletniej kariery niejednokrotnie coverował utwory z repertuaru Australijczyków. W 2011 roku w stałej setliście grupy znajdowały się utwory „Riff Raff” i „Whole Lotta Rosie”.

Chcielibyście ujrzeć Axla Rose'a w roli wokalisty AC/DC?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.