26.05.2015 10:32

Czy B.B. King został otruty?

Córki muzyka podejrzewają, że nie zmarł on z przyczyn naturalnych. Zamieszani w zabójstwo mają być jego współpracownicy...

Czy B.B. King został otruty?
foto: Owen Sweeney/REX Shutterstock/East News

Zabójstwa miał dokonać Laverne Toney, który był menedżerem bluesmana przez ostatnie 39 lat oraz będący wykonawcą jego testamentu, a także jego asystent Myron Johnson.

Córki Kinga, Karen Williams oraz Patty King, wydały za pośrednictwem prawniczki, Larissy Drohobyczer, dwa identyczne oświadczenia.

"

Wierzę, że mój ojciec został otruty, a także, że podawano mu nieznane substancje. "

Patty King twierdzi, że widziała Johnsona podającego jej ojcu tajemnicze pigułki. Miało to miejsce kilka razy w ostatnich miesiącach życia muzyka. Toney nie wyjaśnił, co podawano jej ojcu.

Laverne Toney odpowiedział, że zarzuty pojawiały się już od jakiegoś czasu i nie są one dla niego niczym nowym. Prawnik odpowiadający za jego posiadlość, Brent Bryson, uważa, że zarzuty są absurdalne.

"

King był otoczony profesjonalną opieką medyczną do chwili śmierci. Mam nadzieję, że jego córki mają jakieś podstawy dla formułowania tych oszczerczych i zniesławiających oskarżeń. "

Policja z Las Vegas otworzyła śledztwo mające wyjaśnić okoliczności śmierci B.B. Kinga. Wiąże się to z przesunięciem terminu pogrzebu, ponieważ ciało muzyka musiało zostać poddane autopsji.

Hrabstwo Clark w Nevadzie, udostępniło post na Twitterze, w którym informuje o tym, że lokalny koroner zajmie się sprawą. Oświadczyło także, że wyniki autopsji będą dostępne za ok. 6 do 8 tygodni.

County Nevada BB King

Brent Bryson uważa, że oskarżenia są przejawem braku szacunku do muzyka.

"

B.B. King nie chciał żadnych inwazyjnych procedur medycznych. Dlatego podjął decyzję powrotu ze szpitala do domu. Te bezpodstawne oskarżenia doprowadziły do autopsji Pana Kinga. To zdecydowanie coś, czego by nie chciał. "

B.B. King cierpiał na cukrzycę typu 2. Zmarł 14 maja w Las Vegas w wieku 89 lat. Hołd legendarnemu muzykowi oddało wielu znanych artystów, między innymi U2, Slash, Joe Bonamassa czy Eric Clapton, który nagrał z Kingiem płytę.

Marcin Krzysztof Wodynski
Tagi: Rock News B.B. King