31.01.2020 14:19

Bad Wolves nie uszanował żałoby po Dolores O' Riordan? The Cranberries skomentował sprawę

Kilka dni po śmierci wokalistki The Cranberries ukazał się cover "Zombie" w wykonaniu Bad Wolves. Muzycy irlandzkiego zespołu uważają, że nie był to dobry ruch.

Bad Wolves w coverze Cranberries
foto: kadr z wideo

Bad Wolves postanowił w 2018 nagrać własną wersję utworu The Cranberries "Zombie" i zaprosił do coveru Dolores O' Riordan. Niestety wokalistka The Cranberries zmarła 15 stycznia 2018 z powodu utonięcia. Zespół postanowił opublikować swoją interpretację "Zombie" na cześć Dolores i cover okazał się być wielkim hitem. Część dochodu z singla została przekazana rodzinie wokalistki. Okazuje się, że całe to zamieszanie wokół piosenki niezbyt spodobało się członkom The Cranberries. 

Bad Wolves nie uszanował żałoby po Dolores O' Riordan? The Cranberries skomentował sprawę

Muzycy wypowiedzieli się w tej sprawie podczas wywiadu z ABC Audio. Gitarzysta Noel Hogan wyznał, że Bad Wolves mógłby nieco odczekać z publikowaniem coveru "Zombie":

"

Myślę, że cover pojawił się za wcześnie po śmierci O' Riordan, ale to moje zdanie. "

Bad Wolves w coverze Zombie
Bad Wolves w coverze Zombie
Przeczytaj także Wokalista Bad Wolves wydał oświadczenie w 1. rocznicę śmierci Dolores O'Riordan

Hogan jednocześnie wyjaśnił, że nie ma pretensji do Bad Wolves. Natomiast perkusista Fergal Lawler wyznał, że nie spodobała mu się wersja Bad Wolves.

Five Finger Death Punch, Megadeth i Bad Wolves wystąpią w Warszawie

Five Finger Death Punch zagra 12 lutego 2020 w Warszawie. Koncert odbędzie się w hali COS Torwar, a gościem specjalnym trasy będzie grupa Megadeth. W roli supportu usłyszymy Bad Wolves. 

Zobacz także: 5 ciekawostek o grupie Bad Wolves

Tagi: Rock News Cranberries