03.07.2017 13:06

Czy Dave Mustaine zrezygnuje kiedyś z metalu?

Latka nieubłaganie lecą, ale Mustaine jeśli będzie musiał zrezygnować z gry na gitarze to i tak zamierza pozostać w przemyśle muzycznym.

Czy Dave Mustaine zrezygnuje kiedyś z metalu?
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Im muzyk starszy tym to pytanie pada coraz częściej, w końcu legend rocka i metalu jest niestety naprawdę już mało. Większość muzyków zdaje sobie sprawę, że czas szybko leci i młodzież już depcze po piętach. Tacy artyści, jak Deep Purple czy Brian Johnson nie chcą jednak schodzić ze sceny i gdyby mogli to graliby do końca swoich dni.

Dave Mustaine ostatnio wyznał, że nie jest najlepiej z jego zdrowiem, bowiem ma problemy z lewą ręką. Wiadomo, że gitarzysta łatwo się nie poddaje, więc i w tej sytuacji nie zamierza odejść z branży. Czy muzyk w ogóle wyobraża sobie życie bez metalu?

"

Nie za bardzo, myślę, że jest to duża część mojego DNA. Nadal chcę być brany pod uwagę, czy to chodzi o stanowisko kierownicze czy producenckie - pracować jako ktoś, kto tworzy nagrania czy zajmuje się menedżerowaniem zespołów. "

Co więcej Mustaine wspomniał również o Grammy. Przypomnijmy, że Megadeth otrzymał w 2017 w końcu wymarzoną statuetkę:

"

Jestem teraz na pokładzie Grammy i zaczynam nowy okres w swoim życiu, żeby stać się naprawdę ambasadorem i dzielić się swoim doświadczeniem... jest to dla mnie bardziej satysfakcjonujące niż wygranie nagród. "

Jak więc widać lider Megadeth ma na siebie już pomysł i emerytura mu nie straszna. Życzymy, żeby gitarzysta mógł jak najdłużej występować na scenie, bo tego życzyliby sobie wierni fani kapeli.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Dave Mustaine