30.07.2018 16:26

Czy Greta Van Fleet ściągnęła logo od „Stranger Things”? Gitarzysta grupy skomentował sprawę

Kto był pierwszy - Greta Van Fleet czy twórcy „Stranger Things”? Gitarzysta zespołu odpowiedział na zarzuty.

Greta Van Fleet
foto: kadr z wideo

Greta Van Fleet narobiła sporo szumu, a nie wydała nawet jeszcze debiutanckiej płyty. Kapela powstała w 2012 roku i w 2017 odniosła sukces dzięki piosence „Highway Tune”. Wielu fanów klasycznego rocka zwróciło uwagę, że formacja przypomina mocno Led Zeppelin i nawet seniorzy nie są w stanie odróżnić nagrań Grety Van Flet od Led Zeppelin.

Niektórzy zarzucają młodym muzykom, że kopiują słynny, brytyjski zespół. Teraz pojawiły się kolejne oskarżenia skierowane w stronę muzyków dotyczące logo zespołu. Otóż ktoś zauważył spore podobieństwo do logo popularnego serialu Netfliksa „Stranger Things”.

Greta Van Fleet ściągnęła logo od „Stranger Things”?

foto: materiały prasowe

O sprawę zapytano gitarzystę Grety Van Fleet. Jake Kiszka wyjawił, że jego zespół wcale nie ściągnął logo od twórców serialu Netfliksa:

"

Mieliśmy tę czcionkę jeszcze przed tym, jak pojawił się „Stranger Things” i pomyśleliśmy sobie „Kurde, ukradli nam logo!”. Serial jest zdecydowanie bardziej popularny niż my, więc tak wygląda sprawa. "

Gitarzysta wyznał przy okazji, że świat kina nie jest mu obcy:

"

Wokalista Josh i ja jesteśmy kinowymi wariatami, to swego rodzaju rytuał. Gdy istnieje jakiś film, który jest bardzo ważny z jakiegoś powodu, musimy go zobaczyć i potem dokładnie go analizujemy. "

Greta Van Fleet - kiedy ukaże się nowy album?

Nowe wydawnictwo Grety Van Fleet ma się ukazać pod koniec lata 2018. Na razie poznaliśmy pierwszy singiel zapowiadający krążek - utwór „When The Curtain Falls”. Dotychczas zespół wydał dwie EP-ki „Black Smoke Rising” i „From The Fires”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Greta Van Fleet