15.05.2017 09:44

Czy Iron Maiden nie zagra więcej „Hallowed Be Thy Name”?

Brytyjska kapela była zmuszona wyrzucić kawałek z setlisty na trasie Book Of Souls ze względu na pozew.

Czy Iron Maiden nie zagra więcej „Hallowed Be Thy Name”?
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Iron Maiden kontynuuje obecnie promocję swojej ostatniej płyty, „The Book of Souls” z 2015 roku. Finałowa część trasy wiązała się m.in. z dużą aktualizacją mobilnej gry RPG zespołu, Legacy of the Beast. Jeśli chodzi o repertuar zaszła przynajmniej jedna dość niefortunna zmiana...

Zespół oczywiście nadal wykonuje najświeższe kawałki z ostatniego albumu, w kwestii starych klasyków musiał jednak porzucić pamiętny finałowy numer z „The Number of The Beast”...

"

Jak już informowaliśmy wcześniej, obecna część trasy Book Of Souls przyniosła kilka zmian, których dokonaliśmy w setliście. Pierwszą z nich było umieszczenie na niej innych kawałków z nowego albumu. Druga wiązała się z roszczeniami, w związku z którymi musieliśmy podmienić w repertuarze „Hallowed Be Thy Name”. "

Roszczenia, o których wspomina zespół, wyszły ze strony Barry'ego McKaya, który pozwał Steve'a Harrisa i Dave'a Murraya do sądu w związku z tą kompozycją. Jego zdaniem zapożycza ona znaczne części utworu „Lying In My Shadow” Briana Quinna (występującego jako Brian Ingham) z wczesnych lat siedemdziesiątych.

Menedżer przyznał, że nigdy nie chciał pozbawić fanów Żelaznej Dziewicy ich ulubionego kawałka na koncertach zespołu.

"

Iron Maiden nie musiał wcale wyrzucać tego utworu ze swojej setlisty. Ale jeśli muzycy chcą postąpić we właściwy sposób, zapraszam ich do kontaktu ze mną albo moimi prawnikami. Możemy osiągnąć proste porozumienie, które zezwoli na wykonywanie „Hallowed Be Thy Name”. "

Phantom Management oświadczył, że Steve Harris podpisał porozumienie z Robertem Bartonem, współautorem spornego utworu, już lata temu. Sąd jednak przyjrzy się uważnie wszelkim dowodom, jakie będzie miał do przedstawienia McKay.

Miejmy nadzieję, że cała sytuacja znajdzie pozytywne rozwiązanie, a fani Iron Maiden będą mogli znowu bez problemu słuchać na żywo „Hallowed Be Thy Name”.

Czy Iron Maiden słusznie zrezygnował z grania „Hallowed Be Thy Name”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Iron Maiden