20.10.2015 12:37

Czy Jimi Hendrix byłby raperem?

Producent muzyka snuje domysły co by było, gdyby legendarny gitarzysta nadal żył. Jak wyglądałaby przyszłość Hendrixa? Odpowiedź współpracownika artysty jest zaskakująca!

Czy Jimi Hendrix byłby raperem?
foto: Gered Mankowitz, commons.wikimedia.org

Eddie Kramer, który zajął się produkcją albumu Hendrixa „Electric Ladyland” w 1968 roku, twierdzi, że artysta jeśliby żył, na pewno stałby się pionierem rapu. Powód? Gitarzysta zawsze wchłaniał wszystko to, co działo się aktualnie w muzyce:

"

Ten cały pomysł muzyki ulicy na pewno wpłynąłby na niego. Jimi zawsze był na bieżąco z tym, co się działo w muzyce, wszystko wchłaniał jak gąbka. Następny krok? Kto wie... Możliwe, że zaangażowałby się w rap. "

Słowa producenta świadczą o tym, że Hendrix był wielostronnie utalentowanym człowiekiem, którego czekałaby świetlana przyszłość:

"

Myślę nad tym cały czas. Jimi byłby nie tylko świetnym producentem, ale również miałby własną firmę fonograficzną czy przedsiębiorstwo filmowe. "

Taka wizja brzmi niesłychanie, ale Kramer jest święcie przekonany, że Hendrix byłby nadal potęgą:

"

Byłby ogromną siłą - tak jak Jay-Z obecnie.  "

30 października 2015 roku ukaże się nowy dokument poświęcony gitarzyście, zatytułowany „Jimi Hendrix: Electric Church”, który skupia się na jego występie w czasie Atlanta Pop Festival w 1970 roku. Według Kramera gitarzysta był mistrzem jeśli chodzi o koncertowe show:

"

Zawsze, ilekroć Jimi brał gitarę i zaczynał grać, było to cholernie dobre. Kochał grać na żywo.  "

Hendrix nigdy nie bał się eksperymentów, robił zawsze to, co mu się tylko podobało:

"

Podczas występu panowała wolność. Bazując na pracy, którą zrobiliśmy w studio, Jimi mógł to zmienić, zagrać dwa razy solówkę i to wszystko, co mu przychodziło do głowy przełożyć na improwizowaną solówkę gitarową.  "

Dokument o Hendrixie zawierać będzie również wywiady z takimi muzykami, jak Paul McCartney czy Kirk Hammett. Zapowiada się prawdziwa uczta dla fanów gitarzysty.

Czy podzielacie zdanie producenta Jimiego Hendrixa?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Jimi Hendrix