20.12.2016 14:10

Czy Kaja Paschalska brzmi lepiej niż Janis Joplin?

Aktorka najwidoczniej nie boi się wyzwań, bo wzięła na warsztat kawałek „Piece of My Heart”, który spopularyzowała legendarna wokalistka. Co na to fani Joplin?

Czy Kaja Paschalska brzmi lepiej niż Janis Joplin?
foto: kadr z wideo; East News

Tę rudą na pewno kojarzycie z polskiego odpowiednika „Mody na sukces” czyli „Klanu”. Aktorka wcieliła się w rolę Oli Lubicz - córki chirurga. Co więcej Kaja Paschalska może pochwalić się słuchem muzycznym i spróbowała swoich sił jako wokalistka nagrywając dwa albumy.

W 2001 roku światło dzienne ujrzał krążek zatytułowany po prostu „Kaja Paschalska”, natomiast dwa lata później pojawiła się płyta „Kaja 2”. Czy jednak wokalistka sprawdziłaby się w wymagającym repertuarze z lat 60.? Paschalska właśnie opublikowała swoje nagranie, w którym wykonuje numer „Piece of My Heart”, którą spopularyzowała Janis Joplin.

Numer stworzyli Jerry Ragovoy oraz Bert Berns i został oryginalnie wykonany przez Ermę Franklin w 1967 roku. Jednak to właśnie wersja Joplin z 1968 roku stała się na tyle popularna, że chyba nie ma żadnego melomana, który nie kojarzyłby tego wykonania.

Czy Kaja Paschalska dorównuje Janis Joplin? Ocenę pozostawiamy już Wam:

Legenda Janis Joplin jest nadal żywa. Wystarczy wspomnieć o dokumencie dotyczącym wokalistki „Janis: Little Girl Blue”, który został wyreżyserowany przez Amy Berg. Film miał swoją premierę w czasie Festiwalu Filmowego w Wenecji w 2015 roku i został również pokazany podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego w 2015 roku. 

Reżyserka poświęciła 7 lat na tworzenie dokumentu o Janis Joplin i udało się jej dotrzeć do nieopublikowanego wcześniej materiału. W filmie wokalistka Cat Power czyta zatem listy, które wokalistka skierowała do swoich najbliższych.

Jak oceniacie Kaję Paschalską w repertuarze Janis Joplin?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Janis Joplin