23.08.2018 13:17

Marilyn Manson jest kapłanem Kościoła Szatana? Satanistyczna grupa skomentowała sprawę

Od wielu lat fani Marilyna Mansona spekulują na ten temat. Co na to Kościół Szatana?

Marilyn Manson
foto: IBL/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Historia przynależności Marilyna Mansona do Kościoła Szatana stała się już legendą. Muzyk w swojej autobiografii napisał, że założyciel Kościoła Szatana, Anton Szandor LaVey, naznaczył go na kapłana. Czy rzeczywiście tak się stało? Manson lubi koloryzować i okazuje się, że również w tym przypadku jest dosyć podobnie.

Na Twitterze jeden z użytkowników postanowił dopytać o tę sprawę i Kościół Szatana tym razem jasno wyjaśnił pozycję Mansona w tej satanistycznej grupie:

"

Prawie 30 lat temu Manson został honorowym kapłanem za jego osiągnięcia. Nie został „wyświęcony” i nie ma to związku z tym, co potem opowiadał. "

Marilyn Manson w Kościele Szatana

Jeszcze w 2007 roku kapłan Kościoła Szatana, Peter Gilmore, wypowiedział się na temat Mansona i jego odpowiedź mocno się wiąże z powyższym wpisem na Twitterze:

"

Manson otrzymał tytuł honorowego kapłana. Jeżeli zapyta się go o satanizm, bardzo dokładnie wszystko wyjaśni, ale jego muzyka to jego sztuka. Jego sceniczne show to coś zupełnie innego i nie ma nic wspólnego z satanizmem. "

Marilyn Manson od lat wzbudza wiele kontrowersji. Nic zatem dziwnego, że w 2003 roku Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami protestował przed występem artysty. Natomiast w 2018 muzyk został posądzony o dopuszczenie się przestępstwa na tle seksualnym.

W maju 2018 roku pewna kobieta zeznała, że w 2011 roku muzyk więził ją przez 48 godzin. Biuro prokuratora okręgowego w Los Angeles zdecydowało się oddalić wniosek w sprawie Mansona.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Marilyn Manson