28.04.2017 10:42

Czy Metallica to przedsiębiorstwo? Weź udział w debacie

13 maja 2017 w Krakowie odbędzie się wydarzenie, podczas którego dziennikarze, jak również fani zespołu porozmawiają na temat thrashmetalowego giganta.

Czy Metallica to przedsiębiorstwo? Weź udział w debacie
foto: Fotoarena / Sipa USA / East News

28 kwietnia 2018 roku na Tauron Arena Kraków wystąpi Metallica. Jedni nie posiadają się ze szczęścia, inni zgrzytają zębami. Niektórzy mówią, że zespół sprzedał swoje idee i zamienił się w markowe przedsiębiorstwo. Czy kiedykolwiek stały za nią jakiekolwiek idee, poza coraz większą sławą, solidną zabawą, a wreszcie komercyjnym sukcesem?

#zływieczór to cykl debat poświęconych muzyce metalowej organizowanych w Spółdzielni Ogniwo z inicjatywy Krzysztof Wołodźki, dziennikarza i publicysty. 13 maja 2017 fani kapeli spróbują odpowiedzieć, czy Metallica stała się już przedsiębiorstwem.

Kolejny #zływieczór, dla którego punktem wyjścia są dyskusje wokół krakowskiego koncertu Metalliki, to dobra okazja, żeby porozmawiać o muzyce, komercji, autentyzmie.

W dyskusji „Przedsiębiorstwo Metallica?” wezmą udział:

  • Agnieszka Barańska – dziennikarka muzyczna Radia Kraków
  • Lesław Dutkowski – twórca kultowego Metal Maxa
  • Jarek Szubrycht – dziennikarz, twórca i redaktor naczelny Gazeta Magnetofonowa
  • Łukasz Szymański – fanclub Overkill.pl
  • Zbigniew Zegler – dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy, pracownik Universal Music Polska

Jarek Szubrycht tak na swoim blogu wypowiedział się na temat, który zostanie poruszony podczas debaty:

"

To smutne, że człowiek żyje tak długo, że musiał doczekać czasów, kiedy jego idole z lat pacholęcych – którzy zostali idolami nie tylko dlatego, że grali fajne piosenki, ale też dlatego, że byli jak starsi kumple, totalnymi swojakami, fanami Venom w podartych dżinsach – dali się zżuć i strawić muzycznemu showbizowi tak bardzo, że stali się uosobieniem jego najgorszych bolączek. "

Ostatnio Lars Ulrich powiedział, że Metallice wcale nie chodzi o pieniądze. Natomiast Jason Newsted twierdzi, że zespół dorobił się głównie na t-shirtach i gadżetach. A czy Wy uważacie Metallicę za przedsiębiorstwo? Jeżeli nie możecie wziąć udziału w debacie, to zagłosujcie w sondzie na Antyradio.pl

Czy Metallica to przedsiębiorstwo?

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica