Czy Michael Jackson zostanie usunięty z Rock And Roll Hall Of Fame?

Aleksandra Degórska
22.03.2019 11:54
Czy Michael Jackson zostanie usunięty z Rock And Roll Hall Of Fame? Fot. kadr z wideo

W związku z filmem "Leaving Neverland" wiele osób przestało słuchać muzyki Michaela Jacksona. Czy muzyk zostanie usunięty również z Rock And Roll Hall Of Fame?

"Leaving Neverland" to dokument dotyczący chłopców, którzy w dzieciństwie przyjaźnili się z Michaelem Jacksonem. Obecnie już 36-letni Wade Robson i 41-letni James Safechuck oskarżyli muzyka o molestowanie seksualne. Film narobił sporo szumu i spowodował, że wiele osób odwróciło się od artysty - radio BBC przestało grać piosenki Michaela Jacksona i co więcej pomnik muzyka zniknął z muzeum w Manchesterze.

Czy Michael Jackson zostanie w Rock And Roll Hall Of Fame?

W związku z zaistniałą sytuacją, wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy Michael Jackson powinien pozostać w Rock And Roll Hall Of Fame. Przypomnijmy, że muzeum w Cleveland w USA od 1986 roku wyróżnia artystów, którzy mocno przyczynili się do rozwoju muzyki rockowej. Muzyk dostał się do Rock And Roll Hall Of Fame dwukrotnie - w 1997 roku wraz ze swoim zespołem Jackson 5 oraz w 2001 roku jako solowy twórca.

Przeczytaj także

Jak podaje TMZ, mimo kontrowersji związanych z filmem "Leaving Neverland", Micheal Jackson pozostanie w galerii sław. Jako powód takiej decyzji jedna z osób związanych z Rock And Roll Hall Of Fame wyznała, że muzyk został wyróżniony ze względu na swoją twórczość i talent, jak również wpływ na rocka. Dlatego też, pomimo oskarżeń o molestowanie, Jackson pozostanie w galerii sław i jego wystała będzie dalej do obejrzenia w muzeum.

Film "Leaving Neverland" o Michaelu Jacksonie

Dokument "Leaving Neverland" zadebiutował na różnych serwisach streamingowych w piątek 8 marca 2019 roku. Film wpłynął mocno na fanów, którzy przestali sięgać po nagrania muzyka. Doszło nawet do takiej sytuacji, że fan, który zmienił nazwisko na Michael Jackson, chce wrócić do starego nazwiska po obejrzeniu właśnie "Leaving Neverland".

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.