09.02.2018 16:03

Czy Mike Shinoda (Linkin Park) zagra solowy koncert w Polsce? Ruszyła akcja polskich fanów

Lider Linkin Park w najbliższej przyszłości będzie grał solowe koncerty. Jego polscy fani postanowili zaprosić go do naszego kraju.

Czy Mike Shinoda (Linkin Park) zagra solowy koncert w Polsce? Ruszyła akcja polskich fanów
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Po tragicznej śmierci wokalisty Chestera Benningtona w 2017 los Linkin Park pozostaje niepewny. Choć obecny lider zespołu, Mike Shinoda deklaruje, że zamierza kontynuować jego działalność, wciąż nie padają z jego ust żadne konkrety.

Wygląda na to, że na razie artysta skoncentruje się na solowej karierze. 28 stycznia 2018 udostępnił w sieci trzyutworową EP „Post Traumatic”, poświęconą pamięci Chestera. Z kolei w sierpniu 2018 zagra dwa solowe koncerty w Japonii.

Shinoda ma jednak w planach dalsze występy. Dołączył do platformy WeDemand!, która służy do zgłaszania zapotrzebowania na koncert danego wykonawcy w określonym miejscu świata. Jeśli fani zagłosują większą liczbą na dane miasto, to muzyk zostanie o tym poinformowany, co może wpłynąć na jego decyzje w sprawie organizacji koncertów. Do głosowania Mike zachęca na swoim oficjalnym Twitterze.

Polscy fani dostrzegli w tej zabawie szansę na ściągnięcie lidera Linkin Park z solowym występem do Polski. Pomysł polskiego koncertu Shinody promują na Twitterze hasztagiem #MikeShinodaInPoland.

Trudno powiedzieć, czy akcja może rzeczywiście wpłynąć na przyjazd Mike'a do Polski, ale jeśli hasztag zdobędzie dużą popularność, być może artysta odnotuje ten fakt i nie pominie naszego kraju w swoich planach koncertowych. Trzymamy kciuki!

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Linkin Park Mike Shinoda