02.02.2018 15:45

Czy Mike Shinoda z Linkin Park nagra płytę z Rickiem Astleyem?

I to nie byle jaką, bo płytę folkową… Jak się okazuje, obaj wokaliści mają ze sobą wiele wspólnego!

Czy Mike Shinoda z Linkin Park nagra płytę z Rickiem Astleyem?
foto: Justin Ng/Retna/Avalon.red/REPORTER/EAST NEWS, Romana Makówka/Antyradio.pl

Rick Astley to popowy piosenkarz, który zdobył sławę w latach 80. Jego słodki przebój „Never Gonna Give You Up” był wtedy ukochaną piosenką niejednej nastolatki, ale nie wszyscy wiedzą, że w duszy rudowłosego gwiazdora drzemie rockman.

Artysta dowiódł tego w 2017 roku, gdy wystąpił na scenie razem z Foo Fighters. Panowie wykonali hit Astleya, który po latach stał się popularnym internetowym memem na festiwalu w Japonii. Zespół przedstawił go w grunge’owym stylu, do czego skłaniał fakt, że według Dave'a Grohla aranżacja oryginału jest podobne do… „Smells Like Teen Spirit” Nirvany. Już wcześniej Astley coverował „Everlong” Foo Fighters. 

To nie jedyne zaskakujące powiązanie… Ricka i rocka. Jeden z użytkowników Twittera zauważył, że skala głosu Brytyjczyka jest taka sama, jak w przypadku Mike’a Shinody, lidera Linkin Park.

"

Dziś odkryłem, że Mike Shinoda ma niemal taką samą skalę głosu jak Rick Astley, LOL. Obaj śpiewają barytonem. Mike ma skalę między F2-E5, a Rick E2-E5. Teraz chciałbym zobaczyć, jak Mike wykonuje „Never Gonna Give You Up” i robi rickrolling przed całym tłumem. "

Mike odpowiedział:

"

Nie wiem czy to prawda, ale chciałbym, by tak było. "

Tweeta zabawnie zripostował sam Rick Astley.

"

Drogi Mike, zróbmy natychmiast podwójny album z norweskimi piosenkami folk. "

Shinoda podchwycił żart Brytyjczyka.

"

Cześć Rick, norweskie piosenki folkowe to mój ulubiony rodzaj piosenek folkowych. Mogę dostać podpisaną fotkę? Nasz basista Phoenix jest wielkim fanem, a jego urodziny się zbliżają. "

Kto wie, może doczekamy się bardzo zaskakującej „kolaboracji”. Póki co, lider Linkin Park zajmuje się karierą solową. W dniach 18-19 sierpnia 2018 wystąpi z solowym koncertem na festiwalu Summer Sonic w japońskich Tokio i Osace (czyli na tej samej imprezie, na której trollowali Rick i Foo Fighters). 25 stycznia 2018 Mike opublikował trzyotworową EP „Post Traumatic” dedykowaną Chesterowi Benningtonowi.

Maciej Koprowicz
Tagi: Mike Shinoda Linkin Park Rick Astley Duperele