16.05.2018 17:43

Czy Motley Crue ściągnął riff do „Kickstart My Heart” od Guns N' Roses? Steven Adler skomentował sprawę

Były muzyk Guns N' Roses wyjawił, jak naprawdę wyglądała sprawa z powstaniem słynnej piosenki Motley Crue.

Steven Adler (ex-Guns N' Roses)
foto: kadr z wideo

Steven Adler skomentował wydarzenia, które zainspirowały Nikkiego Sixxa do napisania tekstu piosenki Motley Crue pod tytułem „Kickstart My Heart”. Sixx twierdził, że utwór dotyczy pewnej nocy w 1987 roku, gdy zażył za dużo heroiny, co spowodowało zatrzymanie pracy serca. Sanitariusz pogotowia był już przekonany, że to koniec, ale dwa zastrzyki adrenaliny do jego serca uratowały mu życie.

"

Absolutnie nic nie zostało ukradzione. Nikki jest geniuszem, zawsze jest krok przed innymi, ale nigdy nic od nikogo nie ukradł. On jest pieprzonym geniuszem. Spędziłem z nim i Johnem 5 ostatni Dzień Dziękczynienia i mówię ci, jest największym spryciarzem jakiego kiedykolwiek poznałem i świetnym facetem. Rządził w latach 80., to on tworzył lata 80. To co on wymyślił powtarzały potem inne zespoły. "

"

Jedyna rzecz - Nikki napisał w „Kickstart My Heart”, że medycy wzięli strzykawkę i zrobili to, co w „Pulp Fiction”, ale tak nie było. Zaniosłem go pod prysznic ze złamaną ręką i miałem na niej gips. Wtoczyłem go, włączyłem zimną wodę i zacząłem go bić ręką w gipsie. Jego twarz przestała być purpurowa. Potem wtargnęli sanitariusze, wyciągnęli jak szmacianą lalkę do salonu i zaczęli robić sztuczne oddychanie. Ale stworzył po tym świetną piosenkę, w końcu to rozrywka. "

Nikki Sixx był uzależniony od narkotyków przez długie lata, co opisał w swojej książce „The Heroin Diaries”.

Guns N' Roses w Polsce w 2018

Zespół, niestety bez Stevena Adlera, pojawi się niebawem w Polsce. Koncert Guns N' Roses odbędzie się 9 lipca 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Guns N Roses