Czy Oli Sykes śpiewał z playbacku na koncercie pamięci Chestera Benningtona?

Maciej Koprowicz
30.10.2017 13:32
Czy Oli Sykes śpiewał z playbacku na koncercie pamięci Chestera Benningtona? Fot. kadr z wideo

Wielu widzów twierdzi, że ruchy warg wokalisty Bring Me The Horizon nie zgadzały się z tym, co można było usłyszeć podczas transmisji.

Wokalista Linkin Park, Chester Bennington popełnił samobójstwo przez powieszenie 20 lipca 2017. Jego śmierć wstrząsnęła fanami, kolegami z zespołu i przyjaciółmi z muzycznej branży.

Przez ponad 3 miesiące od śmierci wokalisty muzycy Linkin Park nie grali koncertów i ograniczyli swoją aktywność medialną. 23 sierpnia 2017 zespół ogłosił, że upamiętni tragicznie zmarłego kolegę wyjątkowym koncertem w Hollywood Bowl. 27 października 2017 jego muzycy mieli stanąć na scenie po raz pierwszy od śmierci Chestera, a towarzyszyć miały mu zaprzyjaźnione gwiazdy rocka.

Koncert pod hasłem „Linkin Park And Friends Celebrate Life In Honor Of Chester Bennington”, który był transmitowany na oficjalnym kanale YouTube Linkin Park, był wzruszającą celebracją pamięci Chestera Benningtona. Jego piosenki wykonali z zespołem M. Shadows i Synyster Gates z Avenged Sevenfold, Jonathan Davis z Korna, Daron Malakian, Shavo Odadjian i John Dolmayan z System of a Down oraz muzycy Blink-182 i Bring Me The Horizon.

Ten ostatni zespół reprezentował wokalista Oli Sykes. Fani Linkin Park nie byli jednak zachwyceni jego wykonaniem utworu „Crawling”. Uważni widzowie stwierdzili, że wokalista prawdopodobnie wystąpił z playbacku – ruchy jego warg nie do końca zgadzały się z tym, co było słychać w transmisji.

Sykes odniósł się do zarzutów internatutów na swoim Twitterze. Przyznał, że rzeczywiście podczas transmisji można było usłyszeć dźwięki z taśmy – stwierdził, że z jakiegoś powodu organizatorzy show wyemitowali nagranie z próby, zamiast partii śpiewanych przez niego w czasie rzeczywistym, co mogło spowodować złudzenie, że śpiewa z playbacku.

Ktoś zje*ał sprawę i użył nagrania z próby z poprzedniego dnia w streamie na żywo. Nie było żadnego playbacku, taka jest prawda.

Dodał, że nie przeszłoby mu nawet przez myśl oszukiwać fanów na koncercie pamięci swojego idola.

Hej, biorę te rzeczy do siebie. Chester był moim idolem. Chcę, by był ze mnie dumny i byście wy wszyscy byli ze mnie dumni.

Zobaczcie, jak Oliver Sykes wykonał „Crawling” i sami oceńcie.

Jeśli nie udało Wam się obejrzeć transmisji koncertu pamięci Chestera Benningtona, to nic straconego. Zapis całego wydarzenia dostępny jest na oficjalnym kanale Linkin Park na YouTube.  

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.