07.01.2015 15:03

Czy Rush zagra jeszcze jakiś koncert?

Neil Peart wyraził swój niejednoznaczny stosunek do tego tematu. Perkusista wyznał, że nie cierpi zostawiać swojej rodziny i wyjeżdżać w trasy koncertowe...

Czy Rush zagra jeszcze jakiś koncert?
foto: East News

Członkowie zespołu Rush są w trakcie podejmowania ważnej decyzji – organizować trasę koncertową w tym roku czy nie? Peart wyznał, że jest rozdarty pomiędzy miłością do koncertowania a zostawianiem w domu swoich bliskich, w szczególności 5-letniej córki, Olivii.

"

To prawdziwy dylemat – nie ma tu właściwego rozwiązania. Ludzie pytają mnie, czy nadal jestem podekscytowany, kiedy wyruszam w trasę. Czy powinienem być podekscytowany zostawiając swoją rodzinę? Nie i nikt nie powinien, to bardzo proste. Jeśli odłożysz marzenia na bok, to wygląda jak wygląda i musi zostać wykonane jak praca. Wkładam w to wszystko całą swoją energię i entuzjazm, ale pozostaję podzielony na dwie części. "

Perkusista tłumaczy, że kiedy jest w trasie, stale brakuje mu córki, ale nie może znieść myśli o tym, jak bardzo Olivia za nim tęskni. Czuje się winny i ma wrażenie, że jest powodem jej cierpienia.

W 2014 roku gitarzysta Rush, Alex Lifeson, powiedział, że grupa planowała trasę koncertową z okazji 41. rocznicy istnienia zespołu w 2015. Wokalista i basista, Geddy Lee, wyznał później, że kapela jest ciągle niezdecydowana co do tej kwestii.

Takie przemyślenia to niedobry znak dla fanów zespołu Rush. Czy wielbicieli czeka długa przerwa w oglądaniu idoli na żywo?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Rush