Czy Soundgarden wznowi działalność? Są na to szanse

Aleksandra Degórska
09.10.2018 17:13
Czy Soundgarden wznowi działalność? Są na to szanse Fot. shutterstock.com

Fani grupy Soundgarden marzą o tym, żeby muzycy wrócili do wspólnego grania. Co na to sami artyści?

Po śmierci Chrisa Cornell nie wiadomo było, co dalej z Soundgarden. Basista Ben Shepherd w prywatnej rozmowie niedwuznacznie zasugerował, że wraz ze śmiercią frontmana zakończyła się historia grupy. Okazuje się jednak, że artyści do końca nie rezygnują z możliwości wspólnego grania, przede wszystkim potrzebowaliby trochę czasu, żeby pozbierać myśli.

Czy Soundgarden powróci?

Na ceremonii odkrycia pomnika Chrisa Cornella w Seattle pojawili się również muzycy Soundgarden, którzy udzielili wywiadu dla Rolling Stone i wyznali, że chcieliby jeszcze razem pograć. Perkusista Matt Cameron tak wypowiedział się na ten temat:

Po prostu dajemy sobie czas i przestrzeń do tego, żeby wszystko sobie poukładać. Oczywiście bardzo chcielibyśmy spróbować coś razem zrobić.

Basista Ben Shepherd dodał:

Nie mieliśmy dotychczas możliwości, żeby spędzić czas tylko we trzech... Naturalnie potrzebujemy czasu, potem pomyślimy o kolejnym kroku.

Muzycy Soundgarden, gitarzysta Kim Thayil i perkusista Matt Cameron, pojawili się pierwszy raz razem po śmierci Chrisa Cornella podczas Northside Festival 8 czerwca 2018 w Danii. Artyści byli specjalnymi gośćmi na występie MC5, który świętuje 50. lecie debiutanckiej płyty z 1969 roku „Kick Out the Jams”.

Chris Cornell - samobójstwo

Wokalista Soundgarden i Audioslave popełnił samobójstwo w Detroit 18 maja 2017. Raport toksykologiczny wykazał, że w organizmie wokalisty znajdowało się sporo substancji, które występują w lekach na receptę. Vicky Cornell uważała, że myśli samobójcze mogły się pojawić u jej męża ze względu na za dużą dawkę leku Ativan.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.