04.12.2017 12:11

Czy TVP pokaże jak dyrygują gwiazdy? Nadchodzi program „Maestro”

Według nieoficjalnych źródeł Telewizja Polska planuje zakupić licencję na produkcję programu „Maestro”, w którym gwiazdy showbiznesu uczą się dyrygować orkiestrą, a następnie rywalizują między sobą, a ich występy ocenia profesjonalne jury.

Czy TVP pokaże jak dyrygują gwiazdy? Nadchodzi program „Maestro”
foto: kadr z wideo

Polska telewizja talent-show stoi, co potwierdzają statystyki oglądalności takich programów jak „Mam Talent” czy „The Voice of Poland”. Aby dotrzymać kroku konkurencji, TVP chce połączyć przyjemne z pożytecznym. Według nieoficjalnych doniesień portalu Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska chce wykupić od BBC licencję na program „Maestro”.

Show polega na rywalizacji 8 uczestników ze świata showbiznesu - aktorów czy wokalistów. Gwiazdy uczą się dyrygować orkiestrą symfoniczną, a następnie występują przed profesjonalnym jury, składającym się z osób z branży - profesjonalnych muzyków i dyrygentów. Jeden sezon trwa 8 odcinków, a z programem co tydzień żegna się kolejna osoba.

Nieoficjalnie TVP jest zainteresowane programem, ponieważ łączy muzykę klasyczną ze stroną rozrywkową, bo w show uczestniczą powszechnie znani celebryci. Oryginalnie „Maestro” zaczął być emitowany na antenie BBC 2 w 2008 roku, a następnie format został przeniesiony do Szwecji i Holandii. Zwłaszcza w kraju niderlandzkim program spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, bo to tej pory tamtejsza telewizja NPO wyprodukowała już 4 sezony produkcji.  

Damy wam znać jak tylko pojawią się oficjalne informacje dotyczące programu „Maestro”.

Kamil Kacperski
Tagi: #Maestro #Rock News