31.01.2018 12:34

Czy The Smashing Pumpkins ujawnił okładkę nowej płyty?

Nowy album wisi w powietrzu. Według Billy'ego Corgana trzech muzyków klasycznego składu Dyń pracuje w studiu z Rickiem Rubinem.

Czy The Smashing Pumpkins ujawnił okładkę nowej płyty?
foto: imago stock&people/EAST NEWS

Choć nie jest to jeszcze ostatecznie potwierdzone, to wszystko wskazuje na to, że The Smashing Pumpkins nagra nowy album. Co więcej, do składu na dobre powrócą muzycy, którzy występowali w zespole w latach jego największej świetności, czyli w latach 90. – perkusista Jimmy Chamberlin i gitarzysta James Iha. Muzyków sfotografowano niedawno w towarzystwie lidera „Powalających Dyń”, Billy’ego Corgana w studiu nagraniowym.

Enigmatyczny jak zawsze Corgan wciąż nie chce powiedzieć, co tak naprawdę dzieje się w obozie Pumpkins. Zasugerował jednak, że zespół pracuje nad nową płytą, której producentem ma być słynny Rick Rubin, znany ze współpracy ze Slayerem, Beastie Boys, Red Hot Chili Peppers czy System Of A Down, a także producent solowego albumu Billy'ego, „Ogilala” z 2017. 

"

Aktualnie jesteśmy w studiu z Rickiem Rubinem. Ale dopóki nie pokażę Wam zdjęcia Ricka, siedzącego niczym Budda na stole mikserskim, pewnie nie się tego nie dowiecie. "

30 stycznia 2018 na facebookowym profilu The Smashing Pumpkins pojawiła się grafika, która może być nowym logo zespołu, albo – okładką nowej płyty.

Mówi się nie tylko o nowej płycie, ale także o trasie koncertowej Pumpkins z udziałem Chamberlina i Ihy. Wciąż jest wiele niewiadomych, ale pewne jest, że w powrocie klasycznego składu, który zarejestrował takie kultowe albumy, jak „Siamese Dream” i „Mellon Collie And The Infinite Sadness” nie weźmie udziału jego basistka, D’arcy Wretzky.

Dyskografię The Smashing Pumpkins zamyka jak na razie album „Monuments To An Elegy” z 2014 roku, nagrany głównie przez Billy’ego Corgana i gitarzystę Jeffa Schroedera.

Czy chcielibyście nowej płyty The Smashing Pumpkins w klasycznym składzie?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News The Smashing Pumpkins