Till Lindemann oszukał rosyjskie muzeum? "To obrzydliwość i chamstwo"

18.08.2021 13:51
Till Lindemann z grupy Rammstein Fot. shutterstock.com

Wokalista grupy Rammstein nagrał klip w Ermitażu w Petersburgu. Teraz sprzedaje tokeny ze zdjęciami wykonanymi w tym muzeum. Władze placówki twierdzą, że robi to nielegalnie.

W maju 2021 Till Lindemann pokazał klip do "Lubimiy Gorod" (po. "Ukochane miasto"), który został nagrany w petersburskim Ermitażu. Cover piosenki z lat 40. powstał na potrzeby filmu "V2 – Escape Froom Hell" w reżyserii Timura Bekmambetova, którego premiera odbyła się 29 kwietnia 2021. Jak twierdzi dyrektor Ermitażu, Michaił Piotrowski, Lindemann zapłacił tylko za nakręcenie klipu na terenie muzeum, a następnie stworzył tokeny NFT bez zgody Ermitażu.

Polecamy

Till Lindemann oszukał rosyjskie muzeum? "To obrzydliwość i chamstwo"

Jak podaje portal allinfo.space, frontman Rammsteina sprzedaje tokeny NFT, nazwane NFTill ze swoimi zdjęciami na tle dzieł sztuki Ermitażu oraz 13-minutową wersją klipu do "Ukochane miasto" nakręconą w tymże muzeum. Jak się okazuje, tokeny zostały wydane bez porozumienia z Ermitażem.

Serwis allinfo.space zacytował Jekaterinę Sirakanyan, szefową służby rozwoju Państwowego Ermitażu, która opisała, na jakich warunkach wyglądała współpraca z muzykiem Rammsteina:

Till Lindemann osobiście podpisał umowę licencyjną i niewyłączne prawa do zdjęć Ermitażu są przekazywane wyłącznie na potrzeby produkcji wideo. Użytkownik zobowiązuje się powiadomić Ermitaż o jakimkolwiek innym możliwym wykorzystaniu tych obrazów.

Muzeum wystosowało odpowiednie pismo do Lindemanna, ale jak na razie Ermitaż nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Michaił Piotrowski tak skomentował sprawę:

To typowa obrzydliwość i chamstwo, tak często charakterystyczne dla przedstawicieli tzw. przemysłu kreatywnego. Nie jesteśmy przedstawicielami branży kreatywnej, jesteśmy przedstawicielami kultury fundamentalnej. Nie możesz poradzić sobie z Tillem Lindemannem. Głównym rezultatem tej historii jest to, że nie zaufamy wielu innym, którzy ubiegają się o filmowanie w Ermitażu. Kwestia nieuczciwości jest ważniejsza niż pieniądze.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.