27.04.2018 10:32

Czy Tool udostępnił nowy utwór z nadchodzącej płyty?

W przypadku tej grupy nigdy nic nie wiadomo. Wiele jednak wskazuje, że Tool podzielił się swoim nowym utworem.

Tool udostępnił nowy utwór
foto: kadr z wideo

Od wydania albumu „10.000 Days” mija już 12 lat i Tool ma naprawdę cierpliwych fanów, przy czym wiele z nich stworzyło już ogromną ilość memów. W końcu wszystko wskazuje na to, że doczekamy się nowej płyty, bo w marcu 2018 gitarzysta Adam Jones poinformował, że Tool wszedł do studia.

Data premiery płyty na razie nie jest znana, a Maynard James Keenan wyznał, że Tool ma dużo problemów ze zgraniem, jeśli chodzi o wejście do studia i to właśnie spowodowało, że wydanie albumu rozciąga się mocno w czasie.

Tool z nowym utworem?

Zespół zdecydował się również na specjalne warsztaty przy okazji koncertów USA. Artyści opowiedzą o procesie twórczym Toola i poszczególnych utworach kapeli. Co więcej odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi dla publiczności.

Zespół udostępnił krótkie wideo zapowiadające to wydarzenie nazwane Tool Music Clinics, a w tle pojawił się ponad 3-minutowy utwór. Czy to nowy kawałek z nadchodzącej płyty? Wiele na to wskazuje.

Posłuchajcie zatem, jak prezentuje się ta kompozycja:

A Perfect Circle w Polsce 2018

Maynard James Keenan skupia się obecnie na promocji najnowszego albumu A Perfect Circle „Eat The Elephant”, na którym pojawił się singiel „So Long, And Thanks for All the Fish”. W związku z trasą koncertową muzyków zobaczymy również w naszym kraju.

A Perfect Circle po raz pierwszy zagra w Polsce. Wystąpi 15 grudnia 2018 w TAURON Arenie Kraków.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Tool