11.08.2017 10:43

Czy Wikipedia pisze prawdę o Joeyu Jordisonie?

W dobie internetu całą naszą wiedzę czerpiemy z Wikipedii. Czy jednak „Ciocia Wiki” zawsze mówi prawdę? Sprawdził to Joey Jordison, były perkusista Slipknota.

Czy Wikipedia pisze prawdę o Joeyu Jordisonie?
foto: PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Dziś Wikipedia jest tak rozpowszechnionym źródłem informacji, że z pewną przesadą można stwierdzić, że jeśli o czymś ona nie pisze, to znaczy, że to coś nie istnieje. Założeniem tej internetowej encyklopedii obok powszechnej dostępności jest też możliwość jej edycji przez każdego użytkownika sieci. Czy wobec tego można bezgranicznie wierzyć Wiki, skoro każdy ma możliwość umieszczania w niej informacji? Czy mamy gwarancję, że znajdą się tam wyłącznie fakty, a nie wymysły internautów?

Portal Loudwire sprawdza, ile prawdy jest zawartej w wikipedyjnych hasłach poświęconych słynnym rockmanom. Zgodność artykułów z rzeczywistością ocenia osobiście dany artysta. W przeszłości Loudwire przepytywał o fakty z życia m.in. Slasha, Toma Arayę i Jasona Newsteda, teraz przyszedł czas na Joeya Jordisona, byłego perkusistę Slipknota i Murderdolls.

Sprawdzanie rzetelności artykułu o Joeyu była okazją do przypomnienia sobie ciekawych faktów o tym muzyku. Jordison opowiedział szerzej o biznesie, jakim trudniła się jego rodzina – matka perkusisty prowadziła sieć zakładów pogrzebowych.

"

Mój ojczym zmarł – to on posiadał te wszystkie domy pogrzebowe, kiedy mama po raz drugi wyszła za mąż. Mieliśmy pięć domów pogrzebowych i owszem, okazjonalnie pomagałem w obowiązkach związanych z prowadzeniem interesu takiego jak ten. Cała moja rodzina to robiła. To była ważna część mojego życia. "

Muzyk opowiedział też o słynnych wizytach duchów, które miewał w okresie pracy nad płytą Slipknota „Vol.3 (The Subliminal Verses)” w studiu Houdini Mansion w 2003 roku:

"

Około godziny czwartej, piątej każdej nocy słyszałem, jak moje drzwi się otwierają. To było w miejscu, w którym mieszkałem, gdy robiliśmy „Vol. 3”. To było świetne, uwielbiałem to. Chciałbym tam jeszcze wrócić, pokręcić się tam i ożywić wspomnienia. "

Wywiad z Joeyem weryfikującym fakty o sobie na Wikipedii możecie zobaczyć tutaj:

Joey Jordison był perkusistą Slipknota do 2013. Odszedł z zespołu z powodu poważnej choroby, którą długo ukrywał przed światem. W tym samym roku założył projekt Scar The Martyr, który przetrwał do 2013. Obecnie gra w zespołach Vimic i Sinsaenum.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Slipknot