10.05.2018 11:33

Czy Yuimetal odeszła z Babymetalu?

Fani Babymetalu mają powody do zaniepokojenia. Spekulują, że jedna z tworzących zespół wokalistek opuściła jego skład.

Czy Yuimetal odeszła z Babymetalu?
foto: Roy J Baron/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Babymetal to japoński zespół, który łączy światy ekstremalnego metalu i japońskiej popkultury. Trzy wokalistki śpiewają słodkimi głosami melodie niczym z seriali anime, ale na tle stuprocentowego, ekstremalnego metalu. Trzon grupy tworzą Suzuka „Su-metal” Nakamoto, Moa „Moametal” Kikuchi i Yui „Yuimetal” Mizuno. Tak przynajmniej było do niedawna.

8 maja 2018 w Kansas City w USA Babymetal rozpoczął swoją światową trasę koncertową. Ku zaskoczeniu fanów, na koncercie zaśpiewały tylko Su-metal i Moametal, wspierane na scenie przez dwie tancerki. Co się stało z Yuimetal?

Yuimetal odeszła z Babymetalu?

Już w grudniu 2017 Yui opuściła dwa koncerty w Hiroszimie. Wtedy powodem jej absencji była choroba. Zespół rozważał odwołanie występów, ale Mizuno nalegała, by zagrał bez niej. Tym razem jednak zespół w ogóle nie skomentował jej nieobecności, ani ze sceny, ani w żadnym oficjalnym oświadczeniu.

Wśród fanów natychmiast rozgorzały dyskusje na temat powodów absencji Yuimetal. Na japońskim Twitterze popularność zdobywają hasztagi #Yuimetal i #Yuichan. Na oficjalnym profilu Babymetalu pod nowymi postami fani zasypują zespół pytaniami o wokalistkę.

Babymetal – nowy utwór „Distortion”

Z okazji światowej trasy Babymetal opublikował zupełnie nowy utwór. „Distortion” nie zapowiada na razie żadnej płyty, jest samodzielnym cyfrowym singlem. Co znamienne, w klipie nie oglądamy wokalistek.

Babymetal – World Tour 2018

Światowa trasa Japonek niestety nie obejmie Polski, ale ich fani mogą wybrać się na ich koncert do Niemiec, Austrii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Tak prezentują się europejskie przystanki tournee:

  • 1.06.2018 – Nürburg, Niemcy (Rock Am Ring 2018)
  • 2.06.2018 – Norymberga, Niemcy (Rock Im Park 2018)
  • 4.06.2018 – Innsbruck, Austria
  • 5.06.2018 – Utrecht, Holandia
  • 6.06.2018 – Utrecht, Holandia
  • 9.06.2018 – Derby, Wielka Brytania (Download UK)
Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Babymetal