19.10.2018 15:20

Czy Yuimetal wróci do Babymetalu? Zespół wydał oświadczenie i podzielił się utworem „Starlight”

Posłuchajcie, jak prezentuje się nowy, ciężki singiel „Starlight” od japońskiej grupy Babymetal.

Yuimetal opuściła Babymetal
foto: Photoshot/REPORTER/East News

Sporo dzieje się w obozie Babymetalu. Dyskografię zespołu zamyka album „Metal Resistance” z 2016 roku. Dopiero na początku 2018 pojawił się nowy utwór „Distortion”. W międzyczasie fani zauważyli, że na koncertach zespołu zabrakło wokalistki Yui „Yuimetal” Mizuno.

W grudniu 2017 opuściła kilka występów z powodu choroby, ale również w 2018 fani nie zobaczyli jej na scenie. Zespół Babymetal w maju 2018 skomentował sprawę zdradzając jedynie, że Yuimetal pozostaje członkiem zespołu, ale nie będzie jej na trasie po Stanach Zjednoczonych.

Czy Yuimetal wróci do Babymetal?

Dopiero w 19 października 2018 pojawiło się kolejne oświadczenie Babymetalu w tej sprawie:

"

Yuimetal wyraziła swoją chęć, żeby wrócić do występowania z zespołem po tym, jak w grudniu miała problemy zdrowotne. Gdy jej nie było, zarówno Su-Metal i Moametal, jak również cały zespół czekał na jej powrót. Jednak Yuimetal podjęła decyzję, że nie pojawi się na Babymetal World Tour 2018 w Japonii i że nie będzie już członkiem grupy Babymetal. Dziękujemy jej za jej wkład w zespół i życzymy jej powodzenia. "

Na tym jednak nie koniec wieści z obozu Babymetal. Zespół opublikował nowy utwór „Starlight” wraz z teledyskiem. Fani mocnych brzmień powinni być zadowoleni!

Babymetal z nowym singlem „Starlight”

W październiku 2018 ukaże się powieść graficzna „Apocrypha. The Legend Of Babymetal”, nawiązująca do motywów z piosenek zespołu. Autorem scenariusza jest The Prophet Of The Fox God (Prorok Boga Lisa), za rysunki natomiast odpowiada GMB Chomichuk. Powieść graficzna liczy 144 strony i napisana jest w języku angielskim.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Babymetal