15.09.2017 14:07

Czy aktorzy dobrze odwzorowali koncert Live Aid na potrzeby biografii Queen?

Pewien filmowiec porównał oryginalne nagranie z koncertu Queen z wideo z planu filmowego. Czy Rami Malek dobrze udaje Freddiego?

Czy aktorzy dobrze odwzorowali koncert Live Aid na potrzeby biografii Queen?
foto: kadr z wideo

Fani Queen są bardzo wymagający pod każdym względem - czy to wszelkich tribute show, kolejnych wydawnictw zespołu czy samego Adama Lamberta, który występuje obecnie z zespołem. Tak samo sprawa wygląda w kwestii filmu biograficznego „Bohemian Rhapsody”.

Ostatnio wyciekły nagrania z planu filmowego. Fani mogli zobaczyć, jak odtwórca głównej roli Rami Malek oraz pozostali aktorzy odgrywali scenę nawiązującą do legendarnego występu podczas Live Aid w 1985 roku. Był to jeden z ważniejszych momentów w karierze zespołu, bowiem Queen ukradł wszystkim show i w czasie krótkiego występu porwał tłum.

Filmowiec Nelson Carvajal postanowił stworzyć w wideo, w którym skonfrontowano nagrania z koncertu Queen z planem filmowym, by zobaczyć, czy aktorzy rzeczywiście dobrze odwzorowują ten występ.

Wczytywanie...

Filmowa biografia Queen pojawi się w kinach 25 grudnia 2018 roku i w obrazie zobaczymy historię zespołu od wydania krążka „A Night at the Opera” do występu właśnie na koncercie Live Aid w 1985 roku. W rolę perkusisty Rogera Taylora zobaczymy Bena Hardy'ego, natomiast w Briana Maya wcieli się Gwilym Lee. Basistę Johna Deacona zagra Joe Mazzello. W filmie pojawi się również komik Mike Myers.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Queen