15.03.2018 16:23

Czy basista Deep Purple ma dosyć grania „Smoke On The Water”?

Zapewne niejeden fan zastanawiał się, czy zespół cieszy się, gdy znowu gra swój największy hit na żywo.

Roger Glover z Deep Purple
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Gdy myślisz o Deep Purple automatycznie w głowie pojawia Ci się właśnie charakterystyczny riff. „Smoke On The Water” to jeden z tych utworów, które najczęściej grają klienci na gitarach w sklepie muzycznym, dzieciaki uczą się tego kawałka marząc o wielkiej, muzycznej karierze. Co więcej kawałek jest najczęściej granym utworem Deep Purple w radiu.

Czy sam zespół nie ma już dosyć tej piosenki? W końcu, gdy fan wybiera się na koncert Deep Purple niecierpliwie czeka właśnie na „Smoke On The Water”.

„Smoke On The Water” - najpopularniejszy hit Deep Purple

Po tylu latach muzykom mogło się znudzić granie tego singla, ale w jednym z ostatnich wywiadów basista Roger Glover wyznał, że wykonywanie utworu na każdym koncercie wcale nie jest takie nudne.

"

Nie jestem tym zmęczony. Nie tyle co wsłuchuje się w ten utwór, ale raczej skupiam się na entuzjastycznej reakcji widowni. To bardzo prosta i fajna do grania piosenka. Ma „szkieletową” strukturę, dzięki czemu mam możliwość grania różnej partii basu każdej nocy. Gdy patrzę na radość widowni jestem pełen podziwu - zarówno jeśli chodzi o młodych, którzy nas nie widzieli wcześniej na scenie, jak również starszych fanów, którzy widzieli nas wiele razy. "

Muzyk zdradził też, dlaczego zdecydował się na granie kostką, co jest rzadkim zjawiskiem u basistów:

"

Gdy wziąłem bas i po prostu na nim sobie grałem, zazwyczaj grałem palcami, ale zawsze lepiej mi wychodziło z kostką. Jeżeli chodzi o dokładność przy szybkim graniu Deep Purple, kostką gram głośniej i z większą mocą. Nigdy nie zagrałbym prawidłowo „Highway Star” samymi palcami. "

Deep Purple w Polsce w 2018 - bilety

O muzycznym kunszcie Rogera Glovera będziemy mogli przekonać się już niebawem na polskich koncertach Deep Purple. W ramach pożegnalnej trasy „Too Long Goodbye Tour” Deep Purple zagrał w maju 2017 w Łodzi i Katowicach.

Kolejna okazja, by zobaczyć zespół na żywo nadarzy się 1 lipca 2018 roku. Deep Purple wystąpi w Krakowie w Tauron Arenie. Na koncercie oprócz znanych hitów usłyszymy również utwory z ostatniej płyty zatytułowanej „inFinite”. Bilety od 190 złotych możecie kupić na ebilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Deep Purple