08.05.2018 11:42

Czy były gitarzysta Kiss jest kobietą? Vinnie Vincent odpowiedział na plotki

Niektórzy twierdzą, że muzyk lubi przebierać się za kobietę. Co o tym wszystkim sądzi Vinnie Vincent?

Vinnie Vincent - były gitarzysta Kiss
foto: kadr z wideo

Dawno już nie słyszeliśmy o byłym gitarzyście Kiss. Vinnie Vincent dołączył do Kiss w 1982 roku zastępując Ace'a Frehleya. Muzyk wybrał się w trasę promującą album „Creatures Of The Night”, a na albumie „Lick It Up” był współtwórcą 10 piosenek.

Mimo tego, że krążek odniósł spory sukces po trasie związanej z wydaniem płyty Kiss pożegnał się z Vincentem. Wszystko przez spór dotyczący kontraktu i wynagrodzenia. W kolejnych latach gitarzysta powołał do życia Vinnie Vincent Invasion, jak również wydał solową EP-kę, jednak przez ostatnie 20 lat było o nim naprawdę cicho.

Pierwszym wywiadem zatem okazała się rozmowa z gitarzystą podczas Atlanta KISS Expo 2018. Wówczas Vincent opowiedział m.in. o swojej autobiografii, nad którą akurat pracuje.

Czy były gitarzysta Kiss jest kobietą?

Jednak to, co zaciekawiło wielu fanów Kiss to plotki dotyczące tożsamości płciowej. Niektórzy spekulowali, że muzyk bawi się w przebieranki i zmienił płeć. Co więcej ten właśnie temat został poruszony w 2017 roku w szwedzkim dokumencie KISS Och Gitarristen Som Försvann, w którym to twierdzono, że Vincent żyje jak kobieta. Twórcom nie udało się spotkać osobiście z gitarzystą.

Podczas ostatniego radiowego wywiadu w programie Noize In The Attic Vinnie w końcu skomentował całą sprawę. Dziennikarz zapytał zatem, czy to prawda, że gitarzysta jest kobietą:

"

Nic mi o tym nie wiadomo, nie wiem skąd wzięli ten pomysł... ale wiesz, jeśli bym to zakomunikował, to zniknąłby cały mistycyzm. Każdy lubi tajemnice, więc może odpowiem: „Sami zdecydujcie”, ale i tak wszyscy będą dalej gadać. "

Muzyk wyznał, że często jest źle rozumiany i już nie chce mu się walczyć z plotkami. Co więcej gitarzysta nie wiedział wcześniej o tym, że szwedzcy twórcy chcą nagrać o nim dokument:

"

Nikt się ze mną nie skontaktował. Nie wpisuję do internetu swojego nazwiska i nie zastanawiam się co o mnie piszą. Miałem wówczas inne problemy na głowie, więc nie interesowały mnie plotki. "

Kiss wiecznie żywy

Ten zespół to prawdziwa legenda, a nawet marka i potężna firma. Muzycy nadal prężnie działają i Paul Stanley wyjawił, że muzycy Kiss spędzą 2019 rok w największej w karierze trasie. Możliwe, że będzie to pożegnalne tournee.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Kiss