Czy fani AC/DC mogą zwrócić bilety na koncerty z Axlem Rose'em?

Jakub Gańko
21.04.2016 09:51
Czy fani AC/DC mogą zwrócić bilety na koncerty z Axlem Rose'em? Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News + Bóg Pejnta

Zastępstwo Axla Rose'a za Briana Johnsona wywołało burzę. Wielu fanów nie jest zadowolonych z takiego obrotu spraw. Czy mogą w związku z tym zwrócić zakupione bilety?

Wyobrażacie sobie sytuację, w której z dużym wyprzedzeniem kupujecie bilet na koncert ulubionego zespołu, już nie możecie się doczekać występu, a w międzyczasie zmienia się jego lider i wokalista? Właśnie czegoś takiego doświadczyli miłośnicy AC/DC. Gdy nabywali wejściówki na europejską trasę, nikt jeszcze nie podejrzewał, że Brian Johnson ma problemy ze słuchem, a tym bardziej: że zastąpi go Axl Rose.

Już sam fakt, że po 36 latach ponownie zmienił się wokalista australijskiej grupy, mógł być dla wielu rozczarowujący. A jeszcze biorąc pod uwagę fakt, że stanowisko to objął lider Guns N' Roses, znany z charakterystycznego głosu, który się kocha albo nienawidzi, nie ma co się dziwić, że niektórym fanom Angusa Younga przeszła ochota na zobaczenie grupy na żywo.

Czekam na maila w sprawie zwrotów, nie zapłaciłem za karaoke z AC/DC i nie jestem nim nijak zainteresowany.

Cześć, czy są jakieś szanse na zwrot pieniędzy? Koncert jest niezgodny z zapowiedziami, a 160 funtów za 2 to zbyt dużo do zmarnowania.

Witam, czy jest możliwość zwrotu pieniędzy za bilety do Londynu? Nie jestem zainteresowana takim wykonaniem. Dziękuję.

Czy w związku z tak kluczową zmianą w AC/DC mają podstawę do zwrotu biletów? Sprawę zbadała organizacja Which? zajmująca się prawami konsumenta. Jej zdaniem organizator raczej nie będzie przyjmował reklamacji - w przypadku, gdy headliner ma wyznaczone zastępstwo, nie ma do nich podstaw.

Jeśli dokonałeś zakupu kartą kredytową, możesz myśleć, że do zwrotu kwalifikuje Cię sekcja 75 kredytowej umowy konsumenckiej, która broni klientów w przypadku złamania bądź zmiany warunków umowy przy zakupie dóbr. Prawo pociąga w takiej sytuacji do odpowiedzialności wystawcę karty kredytowej, u którego możemy się domagać zwrotu, jeśli sprzedawca go odmówi. Jednak podejrzewamy, że w przypadku koncertów, na których Brian Johnson został zastąpiony gwiazdą o podobnym znaczeniu, takie prośby będą odrzucane.

Sekcja 75 broni klientów w Wielkiej Brytanii przed płaceniem za produkty i usługi, które odbiegały od zawartej umowy, okazały się wadliwe bądź w ogóle nie zostały dostarczone. W tym przypadku to prawo może nie zadziałać, jednak sprzedawcy biletów uspokajają wzburzonych klientów i radzą im poczekać na oficjalne oświadczenie, które powinno rozjaśnić sytuację.

Brian Johnson wydał już oficjalne oświadczenie, w którym postarał się rozjaśnić okoliczności towarzyszące jego odejściu z AC/DC. Fani, którzy pragną pozostać mu wierni mogą zawsze spróbować sprzedać swoje bilety przez internet. Mimo wszystko chętnych nie powinno brakować...

A Wy chcielibyście zobaczyć na żywo AC/DC z Axlem Rose'em?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.