03.08.2018 17:36

Czy fanpage Nirvany na Facebooku padł ofiarą hakerów?

Od sierpnia 2018 roku na facebookowym profilu grupy dzieją się dosyć dziwne rzeczy. Czy zespół mógł paść ofiarą żartu hakerów?

Cobain
foto: kadr z wideo Nirvana Unplugged - The Man Who Sold The World

Zastanawiacie się, co stało sie z fanpagem Nirvany na Facebooku? My też. Oficjalna strona grupy od jakiegoś czasu zamiast stanowić zbiór muzycznych wspomnień z czasów działalności formacji, dostarcza swoim obserwatorom postów o dosyć dziwnej treści.

Fanpage Nirvany zaatakowany przez hakerów?

Ta wersja wydaje się być najbardziej prawdopodobna. Od jakiegoś czasu bowiem na facebookowym profilu Nirvany pojawiają się dziwne treści. Wcześniej strona publikowała m.in teledyski grupy czy artykuły i ciekawostki związane z jej działalnością. Obecnie możemy na niej znaleźć na przykład... zdjęcia małych kotków opatrzone podpisem: „Miłego dnia”.

Jeżeli wydaje wam się, że kocięta to ostatnia rzecz, którą można skojarzyć z Kurtem Cobainem, Davem Grohlem i Kristem Novoselicem, to uważajcie - tego jest więcej.

Dziwne posty na profilu Nirvany na Facebooku

Oprócz słodkich biały kotów, Nirvana udostępnia również inne dziwne treści, takie jak zdjęcie młodej kobiety trzymającej w ręku banknot czy całującej się pary z podpisem „Uważaj komu ufasz”.

Naszym faworytem jest jednak fotografia do złudzenia przypominające popularną tapetę Windowsa - zieloną polanę i błękitne niebo. Na profilu grupy pojawiło się podobne zdjęcie, opatrzono je jednak tajemniczym opisem. Zobaczcie sami.

Kto stoi za dziwnymi postami Nirvany na Facebooku?

Sami zadajemy sobie to pytanie. Bardzo możliwe, że grupa faktycznie padła ofiarą grupy hakerów, która postanowiła nieco zabawić się profilem zespołu. Istnieje również szansa, że zrobili to administratorzy strony lub nawet byli członkowie grupy - nie od dziś wiadomo, że Dave Grohl lubi sobie pożartować z fanów. A może całe to facebookowe zamieszanie jest jedynie elementem kampanii reklamowej - kto wie, może zespół szykuje jakieś specjalne wydawnictwo.

A wy co sądzicie o dziwnych postach Nirvany na Facebooku?

Olga Konarzycka
Tagi: Duperele Nirvana