21.12.2017 13:11

Czy jest szansa na koncerty Deep Purple z Ritchiem Blackmorem?

Żona gitarzysty, Candice Night przywraca promyk nadziei wiernym fanom Purpurowych, którzy od lat liczą na reaktywację najsłynniejszego składu, choćby na kilka występów.

Czy jest szansa na koncerty Deep Purple z Ritchiem Blackmorem?
foto: EDWIN REICHERT/ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EAST NEWS

Przez Deep Purple w całej niemal 50-letniej karierze przewinęło się 14 muzyków, wśród których nigdy nie brakowało wybitnych wokalistów i instrumentalistów. Mimo to zespół powszechnie kojarzony jest z duetem Ian Gillan na wokalu i Ritchie Blackmore na gitarze. Choć obaj panowie byli równocześnie w składzie zaledwie przez 9 lat (!), to właśnie oni nagrali najsłynniejsze utwory grupy, jak „Smoke On The Water” i „Child In Time”.

Dlatego właśnie zagorzali fani Deep Purple wciąż marzą o powrocie Blackmore’a do szeregów zespołu, choć ten przez prawie 25 lat doskonale sobie radził bez niego. Spekulacje o reunionie najsłynniejszego składu nasiliły się wraz z ogłoszeniem przez Purpli końca kariery.

Sam Blackmore też przez wiele lat w ogóle nie tęsknił za kolorem purpury – kiedyś spełniał się w Rainbow, a ostatnio robi to w zespole Blackmore’s Night, założonym z żoną Candice Night. Małżonka Ritchiego w wywiadzie dla stacji radiowej 95.9 The Rat ujawniła jednak, że muzyk nie jest w konflikcie z dawnymi kolegami, co sugeruje wielu plotkarzy.

"

Szczerze mówiąc, z naszej perspektywy… Prawdopodobnie czytaliście wiele wywiadów Richiego z przeszłości, odkąd nie jest już z Purplami. Ciężko znaleźć jeden, w którym Ritchie nie mówi czegoś pozytywnego o Gillanie. Nie mówi o nim w negatywnym kontekście, nigdy tego nie robił. Gdyby ktoś z Purpli powiedział coś negatywnego o Ritchiem, powiedzielibyśmy: „Co? Dlaczego?”.

Ritchie zawsze żyje teraźniejszością. Robi swoje i nie ma czasu na takie głupoty, jak plotki i pogłoski. Chcę powiedzieć, że między nimi wszystko jest w porządku. Jak na razie tak jest. "

Night uważa nawet, że w sprzyjających okolicznościach mogłoby dojść do pojednania zespołu w dawnym składzie na scenie. Wokalistka sądzi, że jej mąż nie byłby przeciwny takiemu pomysłowi.

"

Myślę, że Ritchie o tym rozmawiał. Przez wiele lat mówił, że chciałby wrócić na scenę i zrobić kilka koncertów z Purplami. Powiedział, że nie miałby z tym problemu. "

Jak na razie reunion Deep Purple z Ritchiem Blackmorem pozostaje tylko w sferze spekulacji. Konkretem jest pożegnalna trasa zespołu pod hasłem The Long Goodbye Tour, której jednym z przystanków będzie Polska. Purple wystąpią 1 lipca 2018 w Tauron Arenie Kraków.

Maciej Koprowicz
Tagi: Deep Purple Ritchie Blackmore Rock News