Czy jesteś za stary na naukę gry na gitarze?

Aleksandra Degórska
27.02.2019 15:55
Czy jesteś za stary na naukę gry na gitarze? Fot. shutterstock.com

Kiedy jest za późno na rozpoczęcie swojej przygody z gitarą? Czy warto poznać teorię muzyki? Znamy odpowiedź!

Czy można być za starym na to, by nauczyć się gry na gitarze? Czy istnieje ten moment, gdy już jest za późno na poznanie teorii muzyki? Na te pytania postanowił odpowiedzieć YouTuber z kanału Music Theory For Guitar. Nie wszyscy sięgają po gitarę w wieku dziecięcym - czasami chęć wymiatania na gitarze rodzi się w dosyć dojrzałym wieku. Niektórzy sądzą, że im później zaczniesz się uczyć, tym gorzej dla Ciebie, ale okazuje się, że wcale tak nie jest.

Czy jesteś za stary na naukę gry na gitarze?

Każdy może zacząć uczyć się gry na gitarze w dowolnym momencie w swoim życiu. Ważniejsze od wieku przyszłego gitarzysty jest częstotliwość ćwiczeń - systematyczność jest w tym przypadku bardzo ważnym aspektem.

Przeczytaj także

Co natomiast dzieje się, gdy osoba w bardzo dojrzałym wieku decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z gitarą? YouTuber wyznał, że jego uczniowie, którzy mieli po 70 czy 80 lat potrafili nauczyć się gry na gitarze i nie mieli z tym żadnych problemów.

Czy nauka teorii muzyki sprawi, że będziesz lepszym muzykiem?

Oto drugie nurtujące wiele osób pytanie. Spora część samouków często zastanawia się, czy nauka teorii muzyki poprawi jego grę na gitarze. YouTuber opowiedział historię Nikołaja Rimskiego-Korsakowa, który tworzył bez znajomości zasad komponowania. Gdy zaproponowano mu stanowisko profesora, musiał nauczyć się teorii, by móc wykładać na uczelni. Stwierdził, że znajomość teorii muzyki bardzo pomaga w komponowaniu.

Tak naprawdę nigdy nie jest za późno na poznanie teorii, a jej znajomość tylko polepszy nasz sposób grania oraz tworzenia.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.