22.05.2018 15:30

Czy metal jest odmianą rocka? [SONDA]

Jak jest z tą muzyką metalową. Postanowiliśmy zapytać czytelników Antyradio.pl o to, jak postrzegają metal i rock.

Czy metal jest odmianą rocka? [SONDA]
foto: shutterstock.com

Za ojców metalu uważa się Black Sabbath, który zainspirował całe rzesze muzyków zafascynowanych ciężkimi riffami oraz tematyką zdominowaną przez wszystko to, co mroczne i ociekające krwią. Opowiedzenie historii powstania metalu zajęłoby sporo czasu, bo ilość odmian i twórców naprawdę przytłacza.

Niektórzy YouTuberzy starali się przedstawić historię metalu w 5 minut, ale tak naprawdę ten temat to niekończąca się opowieść. Zerkając na pierwsze lepsze wyjaśnienie, czym jest metal znajdujemy stwierdzenie, że taka muzyka jest ściśle związana z muzyką rockową.

Czym jest metal?

Czy metal i rock są ze sobą związane? Niektórzy twierdzą, że to w końcu rock był pierwszy, a część rockowych twórców zdecydowała się na mocniejsze brzmienie przez co powstała jego nowa odmiana. Są jednak też zwolennicy teorii, że metal to oddzielny gatunek i nie ma co go łączyć z rockiem.

A co na ten temat sądzą czytelnicy Antyradio.pl? Weźcie udział w sondzie, która potrwa do 30 maja 2018 do godziny 12:00.

Czy metal jest odmianą rocka?

Dla fanów metalowej muzyki polecamy również metalowe riffy w niecałe 5 minut, jak również 30 słynnych riffów wykonanych w minutę. Można również sięgnąć po krótką historię rocka przedstawioną za pomocą 100 riffów gitarowych.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele