30.05.2018 10:36

Czy metal jest odmianą rocka? [WYNIKI SONDY]

Sprawdźcie, czy wyniki sondy przeprowadzonej na Antyradio.pl Was zaskoczą!

Wokalista metalowy
foto: shutterstock.com

Odwieczne pytanie, które dzieli fanów gitarowych brzmień. Czy metal to podgatunek rocka, a może warto jednak metal oddzielać grubą kreską od muzyki rockowej? Wszystko zaczęło się od Black Sabbath, który zdecydował się grać niżej i mocniej, co spodobało się wielu muzykom. Zdecydowali się wtedy iść w ślady brytyjskiej kapeli i grać ciężej.

Tak w dużym skrócie można powiedzieć o początkach metalowej historii. Sami muzycy lubią płynnie przechodzić z jednego gatunku do drugiego, mieszać inspiracje, zapraszać gości reprezentujących inne style muzyczne i cały czas eksperymentować w obrębie brzmienia. To wszystko sprawia, że często trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o styl muzyczny.

Czy metal jest odmianą rocka?

Redakcja Antyradio.pl postanowiła zatem zapytać czytelników portalu o to, czy uważają metal za odmianę rocka. 55 % odpowiedziała twierdząco. Natomiast tylko 33% czytelników uważa, że metal to zupełnie inny gatunek muzyczny.

wyniki sondy

Jeżeli zależy Wam na szybkiej powtórce z historii muzyki, to możecie przesłuchać ewolucję metalu w 5 minut, jak również metalowe riffy wykonane w niecałe 5 minut i 30 słynnych riffów wykonanych w minutę.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele