05.01.2017 13:18

Czy można zagrać metal na blenderze?

Zamiast do kuchni to urządzenie można zabrać do studia nagraniowego i spróbować wykonać na nim jakiś ostry kawałek. Czy mikser nadaje się do muzykowania?

Czy można zagrać metal na blenderze?
foto: kadr z wideo

Na czym jeszcze zagrasz metal? Tak naprawdę gitary można zrobić ze wszystkiego, np. z deskorolki, śmieci czy z pudełka po cygarach. Można grać na wszystkim i wszędzie, nawet w najbardziej nieodpowiednim do tego miejscu.

Już raz odbył się eksperyment polegający na tym, że wykonano metal na domowych przedmiotach. Można? Można. Dlaczego zatem nie spróbować czegoś podobnego?

Wszystko zaczęło się w momencie, gdy YouTuberzy zaczęli eksperymentować i sprawdzać, na czym można zagrać metal, np. w ruch poszła gitara w powietrzu. Jednak zapomnieli oni o ważnym przedmiocie, który może posłużyć jako instrument - blender. YouTuber stwierdził, że sam mikser nie sprawdza się w roli instrumentu, jak również torba, plastikowe opakowanie po DVD czy kluczyki. Choć, gdy dorzuci się do tego dźwięki gitary może coś z tego wyjdzie?

Posłuchajcie nagrania od 01:10 minuty:

Ci sami szaleńcy sprawdzili, czy można zagrać na gitarze pod wodą... podwodny akustyk brzmi dosyć skromnie, choć jest to zawsze jakaś alternatywa dla osób pragnących wrażeń.

Okazuje się zatem, że do studia nagraniowego można przynieść różne przedmioty, które urozmaicą nagranie. Warto zatem pomyśleć o niepotrzebnych rzeczach, które trzyma się na strychu - może dzięki nim stworzy się nowy szalony hit?

A Wy na czym gracie metal?

Blender ręczny - zalety i wady

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele