17.01.2017 15:06

Czy na banjo można zagrać metal?

Metal ponoć można wykonać na wszystkim, tylko czy na wszystkim Slayer będzie brzmieć dobrze? Pewien YouTuber postanowił to sprawdzić.

Czy na banjo można zagrać metal?
foto: kadr z wideo

Banjo to instrument szarpany z 4 do 8 strunami. Czy zatem nadaje się do grania muzyki, która wbija w fotem i może doprowadzić do tego, że człowiek zostanie opętany przez szatana? Niejednokrotnie pisaliśmy o przedziwnych pomysłach YouTuberów, którzy grali metal chyba już na wszystkim z lepszym bądź gorszym efektem.

Jak jest zatem z tym banjo? Dźwięk instrumentu kojarzy się bardziej z muzyką bluegrass i sielskim życiem na wsi, a nie metalową jazdą bez trzymanki. Jednak pewien wykonawca zainspirowany licznymi eksperymentami muzycznymi postanowił przetestować jak 6-strunowe banjo sprawdzi się, gdy człowiek chce zagrać klasyk Slayera.

YouTuber jednak nieco się schytrzył i wykorzystał wzmacniacz. Co na to powiedziałby Kerry King?

YouTuber bez zastanowienia stwierdził, że banjo jak najbardziej nadaje się do grania metalu. Karl Golden, bo to on odpowiedzialny jest za to nagranie, zagrał dotychczas 100 rockowych oraz 100 metalowych riffów na ukulele, jak również utwory Led Zeppelin na banjo.

Na ten pomysł, żeby wykorzystać tego typu instrumenty wpadł również zespół Steve’n’Seagulls, który gra w „farmerskiej” wersji znane rockowe i metalowe hity. Kapela ma na swoim koncie m.in. covery numerów Iron Maiden czy Guns N' Roses. 

Inni YouTuberzy również sięgnęli po banjo wykonując taki kawałki, jak „Master of Puppets”, „Battery”, „Enter Sandman” czy „Killing In The Name”. Można? :)

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Slayer