01.07.2016 10:25

Czy potrafisz odnaleźć ulubionych muzyków na tym obrazku?

Popularna zabawa w odnajdywanie ukrytych postaci na zatłoczonych ilustracjach doczekała się festiwalowego wydania.

Czy potrafisz odnaleźć ulubionych muzyków na tym obrazku?
foto: zalando.co.uk

Pamiętacie przygody Wally'ego (w oryginale: Waldo) z serialu animowanego „Gdzie jest Wally?”? Dzięki swojej zaczarowanej lasce odbywał niezliczone podróże w czasie i przestrzeni u boku wiernego psa Szczeka i Czarodzieja Białobrodego. Niestety, w swoich odważnych wędrówkach miał tendencję do gubienia się - i wtedy właśnie z pomocą musieli mu przyjść widzowie.

Na serialu się nie skończyło - Wally doczekał się całej serii książek, w których ukrywał się na przepełnionych szczegółami ilustracjach. Odnajdywanie go w zatłoczonych sceneriach potrafiło zająć niezłą chwilę i ćwiczyło nie tylko cierpliwość, lecz także spostrzegawczość. W czasach internetu zabawa zyskała nowy poziom dzięki wymyślnym wersjom np. z udziałem Janusza Korwin-Mikkego czy mistrza Yody.

Ale czy aż nie prosiło się o stworzenie wersji festiwalowej? Przecież na takich letnich imprezach gubienie się i tracenie z oczu naszych znajomych stoi na porządku dziennym. Wystarczy iść po piwo czy rozdzielić się w kolejce do toi toia, a w natłoku atrakcji możemy już więcej tego dnia nie zobaczyć naszych przyjaciół. Szczególnie że i dodzwonienie się do nich w trakcie występów nie należy do prostych zadań...

Teraz klimat festiwalowego zagubienia poczujecie w pełnej krasie dzięki jednemu, wielkiemu obrazkowi. Jego twórcy połączyli elementy największych imprez muzycznych na świecie pokroju Lollapaloozy, węgierskiego Sziget, Melt! czy belgijskiego Tomorrowland. Biorąc pod uwagę rozstrzał stylistyczny, pośród ukrytych artystów znaleźli się najrozmaitsi muzycy, nie zabrakło jednak gwiazd rocka.

Sprawdźcie swoją spostrzegawczość i spróbujcie sami wypatrzeć wszystkie wcielenia Davida Bowiego, Kurta Cobaina czy Gorillaz:

Teraz czekamy, aż ktoś zrobi podobną zabawę z w pełni rockowymi festiwalami. Sami poszukalibyśmy Jimiego Hendrixa albo Janis Joplin na Woodstock Festival z 1969 roku. Ktoś mógłby się też pokusić o przedstawienie estońskiego Punk Song Festival - z pewnością nie zabrakłoby na nim barwnego chóru wykonującego Sex Pistols.

Ilu wykonawców znaleźliście?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele