Czy powstanie nowy album Blur? Graham Coxon skomentował plany zespołu

Maciej Koprowicz
04.04.2018 15:15
Czy powstanie nowy album Blur? Graham Coxon skomentował plany zespołu Fot. Ki Price/Invision/AP/link/EAST NEWS

Gitarzysta Blur wypowiedział się na temat przyszłości legendy britpopu. Czy po „The Magic Whip” doczekamy się jeszcze nowej muzyki grupy Damona Albarna?

Powrót Blur w oryginalnym składzie w 2009 roku był wielkim wydarzeniem. Po kilku latach okazjonalnych występów, między innymi na zamknięciu igrzysk olimpijskich w Londynie i na Open’er Festival 2013, w 2015 zespołowi udało się wydać pierwszy od 12 lat nowy album studyjny.

„The Magic Whip”, promowany utworami „Lonesome Street” i „Go Out” zebrał pozytywne opinie krytyków, jednak niedługo po wydaniu płyty muzycy Blur znów ruszyli każdy w swoją stronę. Damon Albarn zajął się muzyką do musicalu „wonder.land” i nowym albumem Gorillaz, „Humanz” z 2017 roku. Z kolei druga siła kreatywna grupy, gitarzysta Graham Coxon skomponował ścieżkę dźwiękową do serialu Netflixa, „The End of the F***ing World”.

Najwyraźniej Graham nie tęskni za Blur. W rozmowie z iNews przyznał, że zespół nie ma na razie dalszych planów i nie ma widoków na kolejny album.

Nie. Wątpię, że będzie nowy album. Naprawdę nie wiem, dlaczego miałby być.

Myślę, że postawiliśmy dobry znak interpunkcyjny w historii Blur. Nie wiem, czy to była ostatnia kropka, ale na ten moment z pewnością nie mamy planów, by zrobić coś jeszcze.

Kiedy stajesz się starszy, to wszystko robi się trudniejsze. Zostaje mniej czasu. Prawdopodobnie dlatego wielu muzyków przeżywa „zjazd” kreatywności, kiedy robią się starsi.

Blur - historia zespołu

Blur powstał w 1988 roku w Colchester w Anglii. Początkowo działał pod nazwą Seymour. Na początku lat 90. stał się jednym z najważniejszych wykonawców nurtu britpopu, za sprawą albumów „Modern Life Is Rubbish”, „Parklife” i „The Great Escape”. Na przełomie wieków zwrócił się ku indie rockowi i elektronice na płytach „Blur” i „13”. W 2001 roku Coxon odszedł z zespołu, bez niego Blur nagrał album „Think Tank”, który ukazał się dwa lata później.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.