Czy raperzy powinni być włączani do Rock And Roll Hall Of Fame? [SONDA]

Aleksandra Degórska
23.05.2018 17:07
Czy raperzy powinni być włączani do Rock And Roll Hall Of Fame? [SONDA] Fot. 0000554/Reporter/East News; Greg Allen/Invision/AP/link

Rock and Roll Hall of Fame wywołuje sporo kontrowersji. Co czytelnicy Antyradio.pl sądzą o tym, że do rock'n'rollowej galerii sław wprowadzani są raperzy?

 Rock and Roll Hall of Fame to muzeum znajdujące się w Cleveland w USA. Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest artystom od 1986 roku. Muzyczny odpowiednik otrzymania Oscara wywołuje jednak co roku sporo kontrowersji.

Oprócz muzyków, których wszyscy kojarzą z rockiem, pojawiają się w nominacjach również raperzy. To powoduje, że dużo melomanów kpi sobie z Rock and Roll Hall of Fame. Rap według wielu osób nie ma nic wspólnego z rockiem. Jednak niektórzy znawcy twierdzą, że rock'n'roll jest muzyką konkretnego pokolenia, zatem rap stał się w latach 90. rockiem ze względu na to, że była to muzyka tworzona przez ówczesne młode pokolenie.

Rock and Roll Hall of Fame - czy raperzy powinni dołączać do galerii sław?

Co za tym idzie do Rock and Roll Hall of Fame wszedł chociażby 2Pac. Tacy artyści, jak chociażby Judas Priest trochę są poirytowani faktem, że w galerii sław jest za mało metalowych twórców, którzy mocno przyczynili się do rozwoju rocka. Dlaczego zatem kapituła Hall Of Fame decyduje się na wyróżnienie raperów? 

Co o tym wszystkim sądzą czytelnicy Antyradio.pl? Weźcie udział w sondzie, która potrwa do 29 maja 2018 roku do godziny 12:00, by wyrazić swoją opinię na ten temat.

rock and roll
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.