10.12.2018 18:03

Czy rockowe covery kolęd to profanacja Świąt? [SONDA]

Muzycy lubią eksperymentować i nie boją się sięgać również po kolędy. Czy rockowe covery kolęd to dobry pomysł? Weźcie udział w sondzie na Antyradio.pl.

Święty Mikołaj
foto: shutterstock.com

Kolędy to nieodłączny element Świąt - trudno sobie wyobrazić Bożego Narodzenia bez tradycyjnych piosenek, które zna dosłownie każdy. Najstarsza polska kolędy pojawiła się jeszcze w 1424 roku, zatem jest to naprawdę długa tradycja, którą lubi wielu Polaków. Może nie wszyscy odważają się sami je wykonywać podczas Świąt, ale zapewne w każdym polskim domu jest chociażby jedna płyta z zapisem kolęd.

Czy rockowe covery kolęd to profanacja Świąt? [SONDA]

Wielu polskich artystów nagrywało swoje wersje kolęd i nie jest to nic zaskakującego dla przeciętnego odbiorcy. Jednak niektórym mogą zrzednąć miny, gdy usłyszą rockowe covery kolęd. Kościół patrzy nieprzychylnie na gitary i perkusję podczas liturgii, czy zatem ostre covery kolęd są ok? Dla rockmana jest to balsam dla uszy, ale nie wszyscy muszą podzielać entuzjazm rockowych zapaleńców, w końcu w taki sposób długoletnia tradycja zostaje złamana.

Muzycy wielokrotnie eksperymentowali w obrębie kolęd i doczekaliśmy się chociażby przeróbki „Pójdźmy wszyscy do stajenki” w metalowej wersji. Czy takie covery są profanacją? Serwis Antyradio.pl postanowił zapytać swoich czytelników o to, czy nie widzą problemu w rockowych coverach polskich kolęd. Możecie głosować w sondzie do 27 grudnia 2018 do godziny 10:00.

Czy rockowe covery kolęd to profanacja Świąt?

Dla osób spragnionych świątecznych utworów w nieco mocniejszym wydaniu mamy również metalowe przeróbki "All I Want for Christmas is You" oraz "Last Christmas".

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele